Úspěšný Zlínský sněhulák 2021

Ukončení sezóny členky Gymnastického klubu, z.s. Šumperk zrealizovaly 11.12.2021 ve Zlíně. Tamní organizátoři připravili krásný závod plný hodnotných cen. Protože přálo počasí, závodnice před branami haly přivítal skutečný sněhulák. Závodilo se ve trojboji – bradla, kladina a prostná. U nejmladší kategorie kladinu nahradila lavička.

Do Zlína se sjelo v několika etapách 15 zástupkyň úspěšného Gymnastického klubu, které se postaraly o vzornou reprezentaci města Šumperka.

O první pohár se postarala v nejmladší kategorii 2015 a mladší Kateřina Stromšíková. Konečný bodový součet 25,450 jí přinesl krásnou stříbrnou pozici. Jen o 0, 15 setinek za ní na 4. místě skončila Tereza Štěpánková, která bohužel zaznamenala pád na prostných. Pro obě holčičky to byl úplně první závod v jejich začínající sportovní kariéře. Trénují pouhé tři měsíce, byly statečné a předvedly to nejlepší, co uměly. Už se těší na další závody.

V další kategorii 2014 už Gymnastický klub bral kov nejcennější zásluhou Ester Evjakové, i po nezdaru na bradlech stříbro brala Terezie Paraska, čtvrtá byla Adéla Jurásková a do první šestky se vešla ještě po nemoci pátá Viktorie Peduzzi. Výkony děvčat byly vyrovnané a rozdíly opravdu minimální.

Kategorie 2013 měla jedinou zástupkyni Patricii Petrovou. Ta zaznamenala dva pády na kladině, ale přesto na ostatních nářadích zabojovala a odhodlanost ji vynesla na čtvrtou pozici. Patricie poprvé do sestavy na bradlech zařadila přechod z nižší žerdi na vyšší. A úspěšně. Bravo!!!

Ročník 2012 reprezentovaly Gymnastický klub Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková. Obě byly úspěšné, zajely sestavy bez pádu, a tak není divu, že je rozhodčí ocenily vysokými známkami a Ivana získala zlatý pohár a její kolegyně Klaudie brala stříbro. Naopak se nedařilo děvčatům kategorie 2011. Nervozita je stále silnější a vyhrává nad oběma členkami. Přesto Eliška Langerová byla pátá a Adriana Směšná sedmá.

Poslední sled byl věnován nejstarším děvčatům. Ta předvedla skvělé výkony, a tak není divu, že to v každé kategorii cinkalo. Nejúspěšnější byla kategorie 2009. Na stupně vítězů se srovnaly všechny tři členky GK Šumperk a to v tomto pořadí: zlato Michaela Janků, stříbro Barbora Grežová a bronz Jitka Machytková.

Ročník 2008 vyhrála Marie Parska a její sestra Anna byla třetí. Poslední vítěznou kategorií byl ročník 2007, kde měl Šumperk jedinou zástupkyni Sabinu Žandovou. Ta bezchybnými a náročnými sestavami porazila těžkou soupeřku Vivien Hilšerovou z Ostravy a po právu jí náleží zlato.

Děkujeme  rodičům za dodržení všech pravidel a včasný dovoz na závod, trenérkám Janě Žandové a Silvii Urbanové za vzornou přípravu, závodnicím za reprezentaci města Šumperka a rozhodčím za jestřábí oko. Nyní nastává období a čas na nácvik nových prvků.

Veselé Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce. 

Napsat komentář

Your email address will not be published.