Mini Cup 2024- Ostrava Poruba

Velice úspěšný závod mají za sebou členky gymnastického klubu Šumperk. V sobotu 6.4. se v Ostravě  konal závod pod názvem Mini Cup zásluhou oddílu SGC Ostrava. Závod byl dlouhý a náročný jak pro závodnice, tak i pro rodiče. Protahující se závod šumperské gymnastky proměnily v úspěšné tažení v jednotlivých kategoriích, doplněné zařazením nových prvků. Výkony děvčat byly oceněny potleskem diváků, které kromě náročných sestav předvedla i téměř bezchybné provedení. Rozhodčí je obdařily vysokými známkami a město Šumperk při vyhlášení bylo slyšet v každé kategorii.

Jako první se představila děvčátka narozená ročníku 2017 na dvou nářadích – prostná a kladina. Každodenní dřina a zodpovědný přístup i přes pád vynesl Klárce Snášelové čtvrté místo. Klárka měla druhou nejvyšší známku obtížnosti na kladině i na prostných. Za GK Šumperk premiéru absolvovala Valérie Junková, která intenzivně začala trénovat v srpnu loňského roku. Závod se jí vydařil a menší chybičky jí zajistily první desítku. Skončila na krásném 9. místě. Oběma reprezentantkám blahopřejeme.

První medaili gymnastický klub Šumperk získal v kategorii děvčátek 2016. Zasloužila se o ní Karolína Štefková. Ta sice zaznamenala pád na kladině z nově zařazeného rychlého kotoulu. Precizní provedení ostatních prvků na kladině a krásná sestava na prostných ji v konečném součtu vynesl zisk bronzové medaile. Je to škoda, ale Karolína je bojovnice a  na dalších závodech si vše vynahradí.

V posledním sledu nastoupila děvčata ročníku 2015 a 2016, která se zúčastnila loňského MČR ve sportovní gymnastice a nemohla se zúčastnit kategorií s nižší obtížností. GK Šumperk reprezentovaly gymnastky Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková. Obě předvedly krásné sestavy na kladině, a tudíž Tereze patřila nejvyšší známka a jen těsně za ní byla známka Kateřiny Stromšíkové. Na druhém nářadí děvčata trochu ztratila jistotu, ale přesto její výkon nezabránil Tereze Štěpánkové  k zisku zlaté medaile. Na pátém místě skončila Kateřina Stromšíková, která měla nejvyšší obtížnost sestavy na tomto nářadí.

Na úspěch v tomto sledu navázaly i starší kolegyně GK Šumperk – děvčata narozená 2013 a 2014. Nejvyšší známku obtížnosti na deseticentimetrovém nářadí měla Adéla Jurásková. Adéla zařadila jako jediná ve startovním poli gymnastický prvek „C“, který již můžeme vidět u reprezentantek v tomto sportu. Gratulujeme.  Vyrovnaný výkon předvedla Lucie Paraska, která získala zlatou medaili, stříbrnou byla odměněna Ester Evjáková a do šestého, vyhlašovaného místa se ještě vešla na čtvrté místo Terezie Paraska a pátá byla Viktorie Peduzzi. Adélku nezdar na bradlech odsunul na osmou pozici.