Zlatý štít VOKD 2024 -zahájení sezóny po zimní přípravě

V sobotu 24.2.2024 šumperské gymnastky vyrazily do Ostravy, aby porovnaly své zimní snažení s ostatními gymnastkami. Tradičního závodu Zlatý štít VOKD se zúčastnily zvučné oddíly ČR, které se věnují výkonnostní gymnastice – TJ Prostějov, T.J. Sokol Brno, T.J. Sokol Moravská Ostrava, GK Vítkovice, SK Hradčany Praha, TJ Sokol Horní Počernice, Gymnastika Zlín a další. Kromě kvalitního obsazení, to byl ročník zastoupený velkým počtem závodnic. Děvčata soutěžila ve dvojboji bradla a kladina.

Gymnastický klub měl své obsazení ve třech kategoriích.

Nejmladší – začínající žákyně A, šumperský oddíl reprezentovaly tři závodnice. Šestiletá Klára Snášelová, sedmiletá Karolína Štefková a Natálie Hoždorová. Pro Klárku byl závod obzvlášť náročný, protože na bradlech zacvičila sestavu se zcela novými prvky. S náročným úkolem se poprala velice statečně a kvalitně zacvičenou sestavou na kladině bylo její jméno slyšet při vyhlašování šesti nejlepších závodnic. Klárka se umístila na krásném leč nepopulárním 4. místě. Karolína zaznamenala pád při seskoku na bradlech, který ji stál umístění mezi šesti nejlepšími, a tak nakonec se umístila v první desítce na 8. místě. Natálie Hoždorová skončila 12. V této kategorii závodilo 26 závodnic a trenérka Jana Žandová byla s výkonem svěřenkyň spokojená.

V kategorii mladší žákyně – ročník narození 2014 a 2015 se v barvách GK Šumperk předvedlo šest závodnic. Děvčata zahájila svůj závod na bradlech a ne moc šťastně. Vše musela zachránit na kladině. To vyšlo, a tak se GK Šumperk  a trenérka Silvie Urbanová mohly radovat ze zisku bronzové medaile zásluhou Adély Juráskové. Těsně za ní skončila její oddílová kolegyně Ester Evjáková. Do první desítky se ještě vešla Viktorie Peduzzi. Desátá byla Terezie Paraska, jedenáctá Tereza Štěpánková. Závod nevyšel Kateřině Stromšíkové, ale i takový je sport.

Poslední kategorií, kde měl GK Šumperk své zastoupení, byla kategorie VS4B. Zde své umění předvedla čtyři děvčata. Nejúspěšnější byla Lucie Paraska, která si ze závodu odvezla bronzový pohár. Pád na kladině odsunul Klaudii Ďulíkovou z bronzové pozice na sedmé místo. Na osmém místě skončila Patricie Petrová a po nezdaru na bradlech i na kladině byla Ivana Svodová jedenáctá.