Malá cena Brna 2024

Členky GK Šumperk se v sobotu 16.3. 2024 vydaly do Moravské metropole, aby své snažení v zimní přípravě proměnily v úspěch. Zúčastnily se pohárového závodu, kde si závodnice samy určily dvojici nářadí. Rozhodovaly se mezi bradla – kladina, bradla-prostná, přeskok-kladina, přeskok prostná.

Závod se týkal děvčat narozených 2012 – 2015a závodilo se podle závodního programu VS4B. Konkurence byla veliká, zejména početná účast závodnic oddílu TJ. Sokol Brno I, který patří ke špičce české gymnastiky.

Nejvyšší konkurence byla na kladině. Na tomto nářadí se zúčastnilo celkem 35 závodnic a to cennější byla radost z umístění našich závodnic. Medailové pozice suverénně obsadily členky GK Šumperk. Zlato brala Patricie Petrová, stříbro Adéla Jurásková, bronz Terezie Paraska. Velkým překvapením bylo umístění v TOP desítce Terezy Štěpánkové (9. místo), která patřila k nejmladším ze startovního pole. Pád Viktorii Peduzii ze čtvrtého místa odsunul na šestnáctou pozici.

Dalším početným obsazením byl přeskok. Zde nejlepšího umístění dosáhly sestry Lucie a Terezie Paraska (5. a 6. místo). Osmá byla Adéla Jurásková a desátá Kateřina Stromšíková, teprve osmiletá závodnice.

Stříbrnou medaili získala zkušená závodnice Ivana Svobodová na bradlech a Klaudie Ďulíková na prostných brala bronz.

Na bradlech byla ještě šestá Klaudie Ďulíková, desátá Viktorie Peduzzi, jedenáctá Patricie Petrová a patnáctá Tereza Štěpánková, která byla nejmladší na tomto nářadí.

Na prostných Ivana Svobodová byla na 4. místě, Lucie Paraska sedmá a Kačka Stromšíková dvanáctá.

 

Bylo co oslavovat:)