Zlínský sněhulák 2023

ZÁVĚR SEZÓNY GK ŠUMPERK

Úspěšné zakončení sezóny proběhlo v sobotu 9.12.2023 ve Zlíně. Gymnastky GK Šumperk předvedly skvělé výkony, za které sklidily od diváků velký aplaus. Jako každý rok zorganizoval místní gymnastický spolek závod pod názvem „Zlínský sněhulák“ proslavený náročnými sestavami, zvláště pro mladší děvčata. Ani to nebyla překážka k zisku šesti medailí.

Závod zahájila nejmladší děvčata narozena 2017 a mladší. Náš klub reprezentovala Klárka Snášelová, pro kterou to byl první závod v podzimní části. Klárka si vedla skvěle a s odstupem 0,05 za vedoucími závodnicemi obsadila krásné třetí místo. Za kladinu a prostná získala nevyšší známku z celého startovního pole.

Hned po Klárce k závodu nastoupila starší děvčata narozená 2015. K závodu nastoupila favorizovaná gymnastka domácího oddílu. Jejím výkonem se děvčata GK Šumperk nezalekla a předvedla krásné sestavy. Nejlépe se s danou situací poprala Tereza Štěpánková, která získala nejvyšší známku na kladině. Bohužel na bradlech neměla požadovanou obtížnost a v celkovém součtu byla odměněna bronzovou medailí. Na druhou pozici ji chybělo jako Klárce pouhých 0,05 bodu. Její oddílová kolegyně Kateřina Stromšíková skončila osmá.

Ve třetím sledu nastoupila k závodu děvčata ročníku 2014 a 2016. Mladší Karolína Štefková po dvou chybách na kladině, ale s druhou nejvyšší známkou obtížnosti na kladině se umístila na nepopulární čtvrté pozici.

Nejúspěšnější reprezentantky GK Šumperk byly v kategorii 2014. Ty nedaly svým soupeřkám šanci, a tak se na stupních vítězů seřadili v následujícím pořadí. Zlatý pohár si ze Zlína odváží Adéla Jurásková, stříbro získala Terezie Paraska, bronz Ester Evjáková a bramborovu medaili Viktorie Peduzzi.

Závod zakončila děvčata narozená 2012 a 2013. Šumperský oddíl reprezentovaly Lucie Paraska, která si převzala zlatý pohár, pátá skončila Patricie Petrová, sedmá Klaudie Ďulíková, která se blýskla nejvyšší známkou na akrobě a devátá Ivana Svobodová.