Spanilá jízda sportovních gymnastek Gymnastického klubu Šumperk

V neděli 21.11. 2021 se konal přebor Olomouckého kraje v Prostějově. Pro gymnastky II. ligy, to byl obzvláště důležitý závod, neboť dvě nejlepší družstva našeho kraje mají přímý postup na MČR ve sportovní gymnastice družstev.

Gymnastický klub v této kategorii reprezentovala dvě čtyřčlenná družstva. „Áčko“ ve složení Jitka a Lenka Machytkovi, Michaela Janků a Sabina Žandová a „Béčko“ Barbora Grežová, Anna a Marie Paraska a mladičká Markéta Hermannová. Děvčata předvedla vyrovnané výkony, ale opět většinu zradila kladina. Deseticentimetrová lávka holkám nepřeje. Vždy se tam objeví alespoň malé zakolísaní, které holky stojí cenné body v konečném součtu. Mladičká Markéta Hermannová společně s Barčou Grežovou měly na tomto nářadí druhou nejvyšší známku obtížnosti a ostatní týmové kolegyně byly hned v závěsu. Bohužel některé zaznamenaly pád. Naopak bradla klapla na výbornou. Děvčata zařadila nové prvky a odměnou jim byla nejvyšší známka za obtížnost a bez pádu. Dalším úspěšným nářadím byla prostná. Byla nádhera vidět náročné akrobatické řady doplněné gymnastickými skoky s rozsahem. V konečném součtu družstvo A jen s těsným odstupem skončilo za Prostějovem druhé a zajistilo si účast na MČR družstev, které se bude konat v Ostravě. Družstvo B bylo třetí. Splnilo požadovaný bodový limit, a tak trenérka Silvie Urbanová požádala o divokou kartu, která jim byla udělena. Do Ostravy se tak vydají obě družstva, aby se pokusila zvítězit a postoupit do I. Ligy. Nejúspěšnější ve čtyřboji byla druhá Jitka Machytková a třetí Michaela Janků.

Olomoucký přebor pokračoval i v dalších kategoriích – III., IV. a V. liga. Šumperský gymnastický klub měl své zastoupení v nejmladších kategoriích IV. a V. ligy. Družstvo IV. ligy bylo oslabeno, když dvě závodnice nemohly do Prostějova odjet z důvodu udělené karantény.  Elišku Langerovou a Ivanu Svobodovou doplnila Lucie Paraska. Ta během týdne musela zvládnout náročnější sestavy, ale hlavně přeskok – přemet přes stůl. Vše zvládla a holkám pomohla k zisku stříbrné medaile. Děvčata byla nejmladším družstvem této kategorie. Přesto se probojovaly na stupně vítězů a na krk jim byla zavěšena stříbrná medaile. V jednotlivcích se na třetí místo probojovala Ivana Svobodová.

I v další kategorii V. ligy byly členky GK Šumperk nejmladším družstvem. Bezchybnými sestavami na bradlech, pěknou kladinou, slušným přeskokem a výbornými prostnými byly velkým překvapením pro trenérku Janu Žandovou. Její svěřenkyně Patricie Petrová, Adéla Jurásková, Ester Evjáková, Terezie Paraska a Viktorie Peduzzi s náskokem tří bodů vystoupily na nejvyšší stupeň a z Prostějova si zaslouženě odváží cenné prvenství a titul přebornice kraje. Velkou oporou družstva byla Patricie Petrová a Terezie Paraska, která 17.11. oslavila teprve sedm let. Patricie obsadila první místo a Terka třetí.

Holkám gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci a hodně úspěchů na MČR v Ostravě.

Napsat komentář

Your email address will not be published.