„Bramborové“ MČR ve sportovní gymnastice

První prosincový víkend byl v Ostravě věnován MČR družstev ve sportovní gymnastice  žen . Náš oddíl měl v sobotním závodě II. ligy družstev dvojnásobné zastoupení.  Z důvodu epidemiologických nařízení byla pro organizátory soutěž náročná, ale zvládli to na výbornou.  Závodilo se ve třech sledech na přeskoku, bradlech, kladině a prostných.

Družstvo „B“ se předvedlo v prvním sledu, které postoupilo na základě udělení divoké karty.Své úlohy se zhostilo skvěle, když po prvním sledu si drželo krásnou bronzovou příčku. Nejmladší závodnice družstva Markéta Hermannová měla v konečném součtu nejvyšší známku obtížnosti na kladině a Barbora Grežová čtvrtou nejvyšší známku v celkovém součtu na prostných. Kvarteto doplnily sestry Anna a Marie Parasky. Děvčata bojovala o přímý postup  a další  postupové místo pro příští rok pro olomoucký kraj. Bohužel tento úkol o 0,65 setin nesplnily. Přesto za jejich výkon jim náleží obrovská pochvala. Každodenní tvrdý a náročný trénink během tří měsíců proměnily ve skvělý výsledek  a z Ostravy si odváží krásné 15. místo z 24 družstev.

 

Členkami „A“ družstva byla Michaela Janků, Sabina Žandová a sestry Lenka a Jitka Machytkovi. Děvčata se představila v posledním, třetím sledu. Začínala na bradlech, kde odvedla skvělou práci a spolu s Prostějovem měla nejvyšší známku na tomto nářadí a zasloužené první místo. Skvěle rozjetý závod zhatila kladina. Sestavu bez pádu zaznamenala pouze Sabina Žandová a za kladinu děvčata získala až osmou pozici, na prostných i přes nejvyšší známky za obtížnost to stačilo na šestou příčku a na přeskoku zakončila děvčata své vystoupení saltovým skokem Cukuhara desátým místem.  I přes chybičky členky GK Šumperk, z.s. odvedly skvělou práci, za kterou získaly nepopulární čtvrté místo. Na třetí pozici jim chybělo 1,35 bodu. Škoda.

Už je to ale naší „tradicí“, a tak trenérka Silvie Urbanová doufá, že příští rok se prokletá čtvrtá pozice promění v medailovou příčku a děvčata vystoupí na stupínek. První místo by znamenalo postup do I. ligy. Tak držíme pěsti, ať holky mohou plnohodnotně trénovat a prolomí se ledy.

Děvčatům a trenérům děkujeme za vzornou reprezentaci města Šumperka.

V jednotlivcích se dařilo zkušené a ostřílené závodnici Sabině Žandové, která získala jako družstvo bramborovou medaili – 4. místo, 16. místo si vybojovala Jitka Machytková, 18. místo Barbora Grežová, 25. Lenka Machytková, 35. Marie Paraska, 39. místo duo Markéta Hermannová a Michaela Janků a 55. Anna Paraska.

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.