Nejmladší gymnastky GK Šumperk se blýskly

V sobotu 6.11. 2021 odjela dvě tříčlenná družstva nejmladších členek Gymnastického klubu Šumperk na 42. ročník poháru studenstva do Bučovic. Bojovalo se ve čtyřboji – přeskok, bradla, kladina a prostná. I když děvčata ze Šumperka patřila k nejmladším závodnicím startovního pole, byla horkými favoritkami na zisk medaile. Závod byl určen pro děvčata 2012 a mladší. Družstvo „A“ ve složení Lucie Paraska, Klaudie Ďulíková a Tereie Paraska nemělo daleko k získání zlatého poháru. Nakonec děvčata brala bronz, když od prvního místa je dělilo pouhých 66 setinek bodu. Klaudi na kladině zaznamenala pád, který ji stál první místo v celkovém pořadí jednotlivců a zhatil účast ve finále na tomto nářadí. Po nezdaru na kladině si spravila chuť na přeskoku, kde za přemet do lehu byla ohodnocena nejvyšší známkou. Radost trenérkám udělala i Lucie Paraska, která se může pyšnit nejvyšší známkou na bradlech. Třetí nejmladší závodnici startovního pole Adélce Juráskové uniklo finále na kladině o jednu desetinku. Adélka i s ostatními členkami družstva „B“ Viktorií Peduzzi a Esterkou Evjakovou získávaly zkušenosti po covidové pauze, která jim znemožnila kvalitní plnohodnotný trénink, ale na letní přípravě mákly a výsledky se dostavily. Čtyřboj byl náročný a poprvé si zacvičily sestavu s FIG prvky na bradlech, vyzkoušely nové prvky na kladině a prostných a přeskok byl pro ně sázka do loterie. Aby nechybělo, tak Viktorku potrápily zdravotní potíže a tři týdny před samotným závodem byla v domácím léčení. Pro Esterku to byl první závod mimo domácí halu na Sluneční, takže nervozita z nového, neznámého byla na místě. Přesto družstvo „B“ – Adéla Jurásková, Viktorie Peduzzi a Ester Evjaková skončilo na 11. místě.

Výsledky jednotlivců: 4. místo Klaudie Ďulíková, sedmá Lucie Paraska, čtrnáctá Adéla Jurásková, dvacátá osmá Terezie Paraska, 32. Viktorie Peduzzi a 43. Ester Evjaková.

Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a gratulujeme k úspěchu. Velký dík patří trenérkám za přípravu závodnic a rodičům za podporu. Děvčata se už těší na další závod, který se bude konat příští sobotu v Pardubicích.

Napsat komentář

Your email address will not be published.