MISTROVSTVÍ  ČR VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE 2021

O víkendu 2. – 3.10. 2021 se Ostrava zhostila pořádání Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice. Byl to velice náročný víkend a členky Gymnastického klubu Šumperk se v gymnastické tělocvičně střídaly jak na běžícím pásu a trenérky si užily gymnastický maraton. První kategorií, kde mělo město Šumperk své zastoupení byla kategorie VS3A. Zde si šumperský gymnastický klub brousil jazýček na medaile. Ale hned na prvním nářadí na kladině se zkušená závodnice Michaela Janků dopustila chyby, která byla potrestána pádem a naděje se začala rozplývat. V konečném součtu skončila na 19. místě. Zbylé dvě členky Barbora Grežová a Jitka Machytková se chopily šance a v celém čtyřboji makaly a dřina byla po zásluze odměněna 8. místem Barbory Grežové. Velké překvapení se konalo u Jitky Machytkové, která po zvládnutí všech prvků povinných sestav vystoupila na stupně vítězů a na krk ji byla zavěšena stříbrná medaile a stala se tak pro rok 2021 první vicemistryní ČR.

V podvečer nastoupila do závodu další tři děvčata kategorie VS5B – juniorky. Gymnastický klub reprezentovala Marie a Anna Paraska a Sabina Žandová, která se po MČR družstev v atletice přesunula ze stadionu v Ostravě do gymnastické haly. Sestry Paraska předvedly bezchybné sestavy na bradlech, ale zradila je kladina. Sabina na bradlech nezvládla povinný prvek a naděje na medaile se rozplynuly. Přesto děvčata nic nevzdala a odjela závod na maximum. Jejich výkony stačily u Marie na 13. místo, o jednu desetinu za ní skončila Sabina na 14. místě a Anna byla 23.

 

 

 

 

 

V neděli dopoledne se představily nejmladší členky Gymnastického klubu Šumperk osmiletá Lucie Paraska a teprve sedmiletá Patricie Petrová. Pro postup na MČR musely dosáhnout  hranici 72 bodů. Obě si s touto podmínkou poradily, a tak jsme se těšily na jejich výkony. Porota rozhodčích byla nemilosrdná a každá chybička byla potrestána. Důraz byl kladen na správnost provedení všech předepsaných prvků. Lucce nebyla uznána hrudní vlna, která ji v konečném součtu posunula na 14. místo a Patricii nevyšla stojka na kladině a na prostných kotoul vzad do stoje. Obsadila celkově 26. místo.

 

 

 

 

 

Odpoledne patřilo poslední výkonnostní kategorii VS2A, kam se z krajského přeboru kvalifikovala Markéta Hermannová. Byla žhavou kandidátkou na medaili a svoji roli favoritky v nabité konkurenci zvládla. Poslední vystoupení tak pro šumperský oddíl završila získáním třetího místa a může se pyšnit titulem druhé vicemistryně ve sportovní gymnastice žen pro rok 2021.

 

 

 

 

 

 

 

Oběma medailistkám ještě jednou gratulujeme a děkujeme ostatním děvčatům za vzornou reprezentaci města Šumperka a Gymnastického klubu Šumperk. Výkony děvčata potvrdila kvalitu malého, ale úspěšného oddílu sportovní gymnastiky GK Šumperk pod vedením šéftrenérky Silvie Urbanové.

Napsat komentář

Your email address will not be published.