Naše nejmladší závodnice a jejich úspěšný mezinárodní den dětí

Dne 1.6.2019 se početná skupina členek GK Šumperk vydala do východočeské metropole Pardubic, aby zde oslavily svůj svátek a ukázaly své gymnastické umění. V závodě „O perníkovou chaloupku“ děvčata zacvičila své sestavy, které byly rozhodčími oceněny vysokými známkami, a tak si zde šumperský oddíl vysloužil řadu cenných kovů.

Sportovní klání bylo určeno nejmladším závodnicím, a tak na scéně byly vidět i teprve čtyřletá děvčátka. Pro většinu z nich to byl úplně první závod. Soutěžilo se ve dvojboji kladina a prostná. Pouze nejmladší závodnice vyměnily kladinu za lavičku.

 

Kategorii 2014 GK Šumperk reprezentovaly tři závodnice, kdy Terezie Paraska získala zlatý pohár, její oddílová kolegyně Adéla Jurásková stříbrný a nepopulární bramborovou medaili si odváží Viktorie Peduzzi.

Nejpočetnější zastoupení měl šumperský oddíl v kategorii 2013.

 

Na stříbrný stupínek vystoupala Lucie Paraska, čtvrtá byla Karolína Řezníčková, sedmá Sofie Hofschneiderová, osmá Veronika Roučková, dvanáctá Marcela Nevrklová, šestnáctá Barbora Opichalová, sedmnáctá Eliška Bělehrádková a dvacátá Nicole Šanovcová.

 

V kategorii 2012 měl Šumperk další želísko, ale zapomenutí předepsaného prvku stálo Ivanu Svobodovou stříbrnou příčku a bylo z toho desáté místo a Klaudie Ďulíková byla jedenáctá.

V kategorii 2011 se z bronzu mohla radovat Adéla Keclíková.

Poděkování patří trenérkám za vzornou přípravu a děvčatům za reprezentaci oddílu i města Šumperka.

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.