Kvalifikace na MČR 2019

Ostrava, Šumperk – O víkendu 18. – 19.5.2019 měly  naše děvčata napilno. V sobotu absolvovaly kvalifikační závod – Memoriál M. Kojdeckého v Ostravě, kde bojovaly o postup na MČR výkonnostní třídy A. V neděli je čekal krajský přebor v Šumperku pro všechny kategorie s postupem na MČR pro výkonnostní třídu VS1 A a v kategorii B. Děvčata tak zúročila dřinu na povinných sestavách a že mají dobrou formu stvrdily svými výkony, které jim zaručily účast v nejvyšší soutěži ČR.

V nejmladší kategorii VS2 A se v Ostravě představila Markéta Hermannová, která obsadila 38. místo ve velice silné konkurenci. Přímý postup na MČR ji unikl o 0,80 bodu. O den později na krajském přeboru svůj výkon vylepšila o více jak dva body, které by ji zaručily účast na MČR.

Radost trenérce udělala děvčata v kategorii VS3 A, když na třetím místě se umístila Michaela Janků, šestá byla Lenka Machytková, sedmá Marie a osmá Anna Paraska a devátá Jitka Machytková, která se celý týden potýkala s horečkami a na závod vyrazila oslabena. Děvčata musela počkat na výsledky 3. kvalifikačního závodu konajícího se v Praze.

Máme radost protože dle těchto posledních výsledků se všechna kvalifikovala na MČR do Prahy – Černošic .


V kategorii VS4 A – kadetky jsme měli jediné zastoupení v podání Kateřiny Friedlové, která splnila bodový limit pro účast na MČR a obsadila 12. místo. Přesto i ona se mohla radovat z postupu na MČR mistrovské třídy do Třince až po skončení 3. kvalifiakčního závodu.

V kategorii juniorek se na kvalifikačním závodě v Brně,   předvedla poprvé Klára Peterková a bylo z toho úspěšné šesté místo. (Tento závod byl hlavně pro starší děvčata zároveň kvalifikací na EYOF 2019.)

V Ostravě svůj výkon Klára vylepšila o více jak tři body a zaslouženě si odvezla pohár za třetí místo.

 

V neděli proběhl v gymnastické tělocvičně na ZŠ Sluneční krajský přebor pořádající gymnastický klub Šumperk. Závodu se zúčastnilo téměř sto závodnic v různých kategoriích z oddílů olomouckého kraje. GK Šumperk se může pyšnit několika tituly přebornic olomouckého kraje.

Jako první poprvé vyzkoušely celý čtyřboj nejmladší členky GK Šumperk narozeny 2013. Druhé místo získala Veronika Roučková, třetí byla Sofie Hofschneiderová, čtvrtá Lucie Paraska, šestá Karolína Řezníčková a osmá Opichalová Barbora.

Další výsledky:

Kategorie VS0 A – 2. místo Adéla Keclíková, 4. Klaudie Ďulíková, 9. Anna Sládková, 10. Aneta Unzeitigová, 11. Adriana Směšná, 14. Tereza Augustinová, 15. Gabriela Chytková.

Kategorie VS1 A – 7. Ivana Svobodová, 8. Kristýna Křesinová, 9. Langerová Eliška

Kategorie VS1 B – 3. Barbora Grežová, 12. Rozálie Mia Bruštíková, 13. Tereza Langerová

Kategorie VS2 A – 1. místo a přebornice kraje Markéta Hermannová, 5. Valérie Navrátilová

Kategorie VS3 A – 2. místo Michaela Janků, 3. místo Jitka a 4. místo Lenka Machytková, 5. Anna a 7. Marie Paraska

VS4 A – 1. místo Kateřina Friedlová

VS5 B – 1. místo, přebornice kraje a přímý postup na MČR Adéla Osladilová, 2. Julie Hvižďová, 3. Berenika Diňová

Kategorie VS4 B – 1. místo, přebornice kraje a přímý postup na MČR Amélie Anděla Diňová, 3. místo Amélie Anna Bruštíková

 

Všem děvčatům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na MČR.

Napsat komentář

Your email address will not be published.