Ladili jsme závodní formu na Slovensku

Poprad a Bánské Bystrice – Na čtyřicátý ročník Poháru primátora města Poprad vyrazila početná skupina děvčat se svou trenérkou. Závod se konal  5. května ve třech kategoriích a pokaždé šumperské gymnastky vystoupaly na stupeň nejvyšší.

V nejmladší kategorii, ročník 2009 a mladší zvítězila Lenka Machytková, třetí byla Michaela Janků, osmá Valerie Navrátilová. Ročník 2007 – 2008 byl v režii Šumperaček, kdy zvítězila Sabina Žandová před oddílovými kolegyněmi Marií Paraska a Kateřinou Friedlovou, pátá byla Anna Paraska. V kategorii 2006 a starší si zlato odvezla Adéla Osladilová, druhá skončila Klára Peterková a třetí Julie Hvižďová

O týden později gymnasti zavítali do Bánské Bystrice. V sobotu proběhl závod chlapců – Slovenský pohár Jipast , kde Matouš Nevrkla získal ve své kategorii páté místo a Lukáš Jakubík čtvrté místo.    O něco úspěšnější byla následující den děvčata. Ve 26 ročníku Poháru UMB byla v kategorii mladších žaček  za výborně zacvičené sestavy odměněna pohárem za 3.místo Michaela Janků, Lenka Machytková 6, Marie Paraska 16, její sestra Anna 18, Jitka Machytková 30, Amélie Diňová 34. Markétka Hermannová nastoupila jako nejmladší závodnice tohoto závodu a ve startovním poli obsadila 35.místo. Byl to pěkný výsledek vzhledem k tomu, že do této kategorie nastoupilo padesát sedm závodnic a některé byly až o dva roky starší.

Velký úspěch zaznamenala naše děvčata až v kategorii starších žaček a to v Memoriálu Ľubici Rísovej , kde celkově zvítězila Klára Peterková. Oddílová kolegyně Kateřina Friedlová v těžké konkurenci obsadila deváté místo. Klára si z Bánské Bystrice převzala medaili a pohár za nejvyšší známku na kladině. V soutěži družstev děvčata v kategorii mladších žaček získala stříbrný pohár a starší žákyně odváží bronz.