24. ročník Memoriálu Petry Urbáškové

Šumperk 28.4.2018  – Na domácí půdě při 24. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové děvčata pokračovala v úspěšné závodní misi. Děvčata pokřtila nově rozšířenou tělocvičnu řadou krásných výkonů a mohli porovnat své gymnastické umění nejen s Českými, ale i  se Slovenskými závodnicemi. Závod byl složen z trojboje – kladina, prostná a bradla.

Nejúspěšnější byla kategorie 2009, kde stupně vítězů ovládla děvčata domácího klubu. První byla Jitka Machytková, druhá její sestra Lenka, na třetí stupínek vystoupila Michaela Janků a jedenáctá byla Valérie Navrátilová. První závod si užila Tereza Langerová – ročník 2010  -12 místo. V nejmladší kategorii 2011 se Markétka Hermannová umístila na páté pozici.

Patnáct závodnic nastoupilo za ročník 2008 a zde se zástupkyně oddílu seřadily za sebou v pořadí čtvrtá Anna Paraska, pátá její sestra Marie, šestá Amélie Diňová a dvanáctá Rozálie Bruštíková

Pěkná umístění zaznamenala děvčata v kategorii 2007, ve které zvítězila Barbora Hájková z  oddílu TJ Sokol M.Ostrava 1, domácí Sabina Žandová skončila třetí. Kateřina Friedlová pátá, Amélie Bruštíková jedenáctá a Julie Machytková třináctá.

Další vítězství pro GK Šumperk zajistila s dvoubodovým náskokem zástupkyně ročníku 2006 Klára Peterková, šestá byla Berenika Diňová, sedmá Julie Hvižďová a čtrnáctá Eliška Kubíčková. Poslední vyhlašovanou skupinou byla kategorie 2005 a starší. Vyšší výkonnosti soupeřek se však nezalekla Adéla Osladilová a tak obsadila šesté místo.

Děvčata svůj úspěch zakončila při vyhlášení družstev.  Stříbrný pohár převzali zástupkyně kategorií: Markétka Hermannová, Sabina Žandová a Klára Peterková. Zlatý pohár si tentokrát odvezli závodnice z TJ Sokol Moravská Ostrava 1 .

Všem závodnicím i trenérům gratulujeme a sponzorům děkujeme za podporu našeho oddílu.

 

Rozpis 24. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové ve sportovní gymnastice : zde