MČR 2018 Černošice – kategorie VS4 A a VS3 A (-žákyně A)

Po úspěšných kvalifikačních závodech čekal na děvčata kategorie VS4 ( kadetky ) a VS3A ( žákyně A) vrchol závodní sezóny, kterým je Mistrovství České republiky.

To letošní MČR MT (Mistrovské třídy) kam spadají kategorie kadetek/ kadetů, juniorek/ juniorů, žen/mužů a letos byly zařazeny i Žákyně A se konalo v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy 2. – 3. 6. 2018.

V sobotním dopoledním programu se představily kadetky, mezi nimiž byla šumperská naděje Klára Peterková. Na nářadí zacvičila slušně a předvedla i několik nových prvků. Zahájení závodu na přeskoku vypadalo velmi slibně. Předvedla skoky – Cukahara skrčmo a schylmo a obdržela druhou nejvyšší známku, se kterou automaticky postoupila do nedělního finále.

Na bradlech zariskovala a nově zařadila obraty a veletoč vpřed na vyšší žerdi. Ze šestého místa na tomto nářadí  také postoupila do finále. Na obávané kladině bohužel zaznamenala pád a po ztrátě koncentrace se jí už nepovedlo předvést připravenou sestavu vyšší obtížnosti. Poslední její sestava na prostných byla zacvičena sice s drobnými chybami v doskocích, ale s pěkným projevem. I na tomto nářadí získala čtvrté nejlepší hodnocení a tak i zde si zajistila přímý postup do nedělního finále. Mistryní ČR je čtyřboji kadetek se stala vítkovická Nela Štěpandová.

V neděli dopoledne do závodu nastoupily závodnice kategorie VS3A ( žákyně A ). Šumperský oddíl reprezentovala pouze dvě děvčata a to  Kateřina Friedlová a Berenika Diňová. Ostatní děvčata za zdravotních důvodů nemohla nastoupit a tak pouze fandila z hlediště.

Děvčata závodila v povinných sestavách, kde se nevyplácí chybovat a tak až na drobná zaváhání odvedla dobrý výkon. Kateřina obsadila 14.místo a Berenika 36.místo. Zvítězila Hrabáková Emily z AC Sparta Praha

V nedělním odpoledním finále na nářadí se představili nejlepší z kadetek/ kadetů, juniorek/ juniorů – žen/ mužů a bylo k vidění mnoho super výkonů. Klárka bohužel ve finálovém přeskoku nezopakovala bezchybné skoky a chyba v prvním skoku ji odsunula na 5. místo. Ve finálových bradlech a prostných obsadila 7. místo.

Pro Klárku je tento start v náročnější kategorii kadetek, zařazením se do top desítky nejlepších a také účastí ve finále na nářadí, nejen osobním úspěchem, ale i vizitkou vynikající práce trenérů, kteří ji připravují – Silva Urbanová ( Šumperk ) a Miloslav Musil ( Prostějov)

Poděkování za vzornou reprezentaci a gratulace k výsledkům tedy patří nejen děvčatům ale i  jejich trenérům.

MČR A 18 VS4A Výceboj – Kadetky ZDE

MČR A 18 VS4A Finále – Kadetky ZDE