Zahájení sezóny 2018 – Zlatý štít TJ VOKD

Ostrava – dne 24.2. 2018 šumperské gymnastky zahájily náročnou sezónu, která je v letošním roce čeká. Jedná se především o změny v závodním programu na MČR. Prvním dějištěm se stal závod s proslulou tradicí Zlatý štít TJ VOKD. Soutěžilo se ve dvojboji bradla a kladina. 43.ročník měl rekordní počet 187 závodnic nejrůznějších kategorií. GK Šumperk měl své zastoupení zejména v mladších kategoriích. Nejmladší členka oddílu Markétka Hermannová (2011) soupeřila s děvčaty ročníku 2010 a mladšími a umístila se na 17. místě.

 

Nejpočetnější kategorií závodu se stal ročník 2008 – 2009. Členky GK Šumperk zúročily každodenní dřinu a snažení a Jitka Machytková ji proměnila ve druhé místo. Do šestice vyhlašovaných se vešla i její sestra Lenka na   6. místě, sedmnácté skončila Marie Paraska, devatenáctá Anna Paraska, devětatřicáté pořadí patřilo Amélii Diňové a osmačtyřicátou příčku obsadila nejméně zkušená Valinka Navrátilová.

 

Dalších pět závodnic bojovalo se sestavami vyšší obtížnosti v kategorii 2005 – 2007. Na Kláru Peterkovou tady čekalo 2. místo, když nestačila na Nelu Štěpandovou z GK Vítkovic.

 

 

Sabinu Žandovou připravila v závěru závodu o třetí příčku gymnastka z TJ Třinec, a tak si odvezla nepopulární čtvrté místo. Úspěšná sestava Bereniky Diňové stačila na 7. místo, Adéle Osladilové na 11. místo a na 18. místě skončila Kačka Friedlová, kterou zradila bradla.