Medailový závěr sezóny

O víkendu 2. – 3.12.2017 se konalo MČR mužů v jednotlivcích a MČR družstev v kategorii žen.

Chlapci bojovali o medaile v tělocvičně SK Hradčany Praha. Jakub Švejkovský ukázal své kvality téměř bezchybnými sestavami, za něž byl po zásluze oceněn stříbrnou medailí. Jeho oddílovému kolegovi Lukáši Jakubíkovi se už tolik nedařilo a skončil na 16. místě. Oba chlapci si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci města Šumperka. Přejeme jim i v nadcházející sezóně hodně sportovních úspěchů.

Výsledky: zde 

 

 

Ve stejném termínu jako chlapci odjelo družstvo Silvy Urbanové ve složení Veronika Veselá, Adéla Osladilová, Klára Peterková, Julie Hvižďová, Sabina Žandová a Kateřina Friedlová soutěžit  do Brna. Cílem jejich sportovního snažení bylo posunout se z druhé do první ligy, kam si už dívky nakročily bezchybně zacvičenými sestavami v krajském přeboru. Na MČR v Brně se však nedařilo jak by dívky chtěly. Nejmladší členky družstva Sabina Žandová a Kateřina Friedlová neudržely nervy na uzdě a sestavy na bradlech jim nevyšly. Přesto se v závěru závodu zkoncentrovaly a kladinu i prostná odcvičily bez větších chyb. Ostřílená Klára Peterková zabodovala v celém čtyřboji a v bodování jednotlivců se objevila na třetí příčce. V konečném součtu GK Šumperk obsadil 6. místo z celkového počtu 20-ti družstev. Na třetí místo jim chyběly pouhé dva body.

Výsledky: zde

 

 

Děvčata si však odjela spravit chuť do Zlína 10.12., kde se konal první ročník Zlínského sněhuláka. Byl to menší závod, ale organizátoři ho zvládli na výbornou. Šumperská děvčata bojovala, což se ukázalo při vyhlášení výsledků. Mezi nejmladšími klub GK Šumperk reprezentovala Markétka Hermannová, která skončila pátá. V kategorii 2009 se na prvních čtyřech místech objevily Šumperačky v pořadí první Lenka Machytková, druhá Michaela Janků, třetí Jitka Machytková a čtvrtá Karolína Jakubíková. Ta zaznamenala pád při seskoku saltem z kladiny. Kategorii o rok starší 2008 reprezentovala dvojčata Anna Paraska, která byla druhá, Marie Paraska třetí a Amélie Diňová čtvrtá. Hezký a vyrovnaný byl závod v kategorii 2007, kde Sabina Žandová a Kateřina Friedlová bojovaly s nejlepší domácí závodnicí Zuzanou Slezákovou o stupně vítězů. S odstupem dvou desetin tento boj vyhrála Kateřina Friedlová, před týmovou kolegyní Sabinou Žandovou. Zuzka skončila třetí. V poslední kategorii ročníku 2006 a starších Klára Peterková ukázala své kvality a zaslouženě si odvezla první místo. Adéla Osladilová zacvičila čistě jednodušší sestavy a na její hrudi se blýskla stříbrná medaile. Také Berenika Dinová bojovala a obsadila pěkné čtvrté místo.  Dík patří trenérce Silvě Urbanové, která se nebála s takto početnou sestavou závodnic vyrazit a zúročit tak hodiny strávené v tělocvičně.

Výsledky: zde

napsala J. Žandová