První závod nové sezóny – VOKD 2016

img_0840Ostrava – Početná skupina šumperských gymnastek se v sobotu 27. února zúčastnila tradičního porubského dvojboje, kterého proběhl již 41. ročník. Závod na bradlech a kladině je každoročně testem nadcházející závodní formy, na které děvčata pracují od ledna.

Jedenáct startujících gymnastek GK zvládlo tuto prověrku na výbornou a v silně obsazené kategorii juniorek dokonce zacinkala bronzová medaile zásluhou Veroniky Veselé, před kterou se dostaly jen reprezentantky z Prostějova.

V nejmladší kategorii se nejlépe umístila Jitka Machytková (7. místo). Mladší žákyně se všechny v početně nabité kategorii poskládaly do 7. místa, přičemž nejlepší výsledek vybojovala Klára Peterková (4. místo). Dobrého výsledku dosáhla i Agáta Kněžková ve starších žákyních (8. místo).

Další umístění šumperských: Začínající žákyně: 11. Lenka Machytková, 12. Anna Paraska, 14. Marie Paraska, 17. Gabriela Macháčková. Mladší žákyně: 6. Kateřina Friedlová, 7. Sabina Žandová. Starší žákyně: 18. Adéla Osladilová

Napsala Martina Vavroušková Konopová