Medailová Malá cena Brna

img_1619Brno – Klub sportovní gymnastiky Moravská Slavia Brno pořádal v neděli 20. března zajímavý dvojboj pro začínající gymnastky. Děvčata narozená v roce 2006 a později si mohla zvolit dvě nejoblíbenější nářadí, na která nastoupí. Výsledek z každého nářadí se potom hodnotil zvlášť, takže ve dvou kategoriích se rozdalo celkem osm sad medailí.

V mladší kategorii vzhledem k rozsáhlé šumperské marodce hájily barvy GK Šumperk jen sestry Anna a Marie Paraska. Jako první nářadí zvolily bradla, kde se sestava lépe povedla Marii (5. místo). Anna ztratila na sestru nepatrné 0,2 bodu, které ji posunuly na 7. místo. Druhým nářadím byla prostná, která si pro jistotu cvičení vybralo nejvíce závodnic. Marie Paraska se ale mezi 21 děvčaty neztratila a obsadila pěkné 3. místo. Anna vinou nižší výchozí známky skončila 12.

V kategorii žákyň narozených v roce 2006 a 2007 mohli diváci vidět obtížnější sestavy závodnic z osmi moravských oddílů. Závod na přeskoku zaslouženě vyhrála šumperská Klára Peterková před skokankami z Brna a Ostravy. Toto nářadí zvolily i BerenikaDiňová (7. – 8. místo), Kateřina Friedlová (9. místo) a Sabina Žandová (10. – 11. místo).

Kladinu si jako svoje druhé nářadí vybraly Kateřina Friedlová a BerenikaDiňová. Na nejvíce obsazeném nářadí této kategorie se dvě zástupkyně šumperského GK nevyvarovaly chyb. Friedlovou pád v závěru sestavy odsunul z medailových pozic na 9. místo a Diňová skončila 15.

Poslední medailovou nadějí byla pro Šumperk prostná, kde cvičily Klára Peterková a Sabina Žandová. První jmenovaná Peterková obsadila po solidním výkonu skvělou stříbrnou příčku a Žandová byla současně se závodnicí z Vítkovic 5.

Všem závodnicím patří velká gratulace a GK Šumperk uvítá v úterní gymnastické přípravce šikovná děvčátka, která by jednou chtěla jít ve stopách třeba výše zmiňovaných závodnic. Informace a kontakty najdete v pravém sloupci Nabídka.

 

Napsala Martina Vavroušková Konopová