GK bodoval v závodě II ligy Mistrovství České republiky družstev žen

img_9928Brno – Podzimní Mistrovství České republiky družstev žen se tradičně konalo v prostorách závodní haly Sokola Brno 1. Na programu byly hned čtyři závody ve dvou dnech. Sobotní závod extraligy a první ligy doplnil povinný čtyřboj jednotlivkyň kategorie kadetek. Neděle potom celá patřila dvaceti družstvům nominovaným do druhé ligy.

Nejvyšší českou soutěž vyhrálo domácí družstvo Sokola Brno 1 s účastí bývalé šumperské závodnice Marie Nevrklové. Stříbrnému družstvu Bohemians Praha zase vydatně bodově pomohly sestry Měrkovy.

Gymnastický klub Šumperk s novým týmem prochází kolotočem národní ligové soutěže znovu od druhé ligy. Mladé družstvo ještě čeká náročná ale ne nereálná cesta k postupu do první ligy, případně extraligy, obdobně jako se to členkám GK povedlo před několika lety.

Vítězné družstvo krajského přeboru se na mistrovství ukázalo ve stejném složení jako v listopadu v Prostějově. Zkušenější opory týmu Veroniku Veselou a Evu Kubíčkovou doplnily Agáta Kněžková, Adéla Osladilová, Klára Peterková a Kateřina Friedlová. Celý čtyřboj se družstvu až na bodové srážky na kladině podařil a ligovou premiéru tak zakončilo na solidním sedmém místě

Napsala Martina Vavroušková Konopová