Memoriál Jana Hampla

Pardubice – V sobotu 2. dubna se sportovní gymnastky v GK Šumperk zúčastnily Memoriálu Jana Hampla, který již přes čtyřicet let pořádá TJ Lokomotiva Pardubice.

Mezi osmi týmy z Čech i Moravy se družstvu GK podařilo dosáhnout na stupně vítězů. Nejlepší šumperské závodnice ve třech kategoriích Sabina Žandová, Adéla Osladilová a Agáta Kněžková vybojovaly bronzové medaile na rozdíl od nevděčného čtvrtého místa, které v témže závodě obsadil GK v loňském ročníku.

V hodnocení jednotlivkyň si v sobotu vedla nejlépe Sabina Žandová, která zvítězila v kategorii VI mezi gymnastkami narozenými v roce 2007. Její týmová kolegyně Kateřina Friedlová skončila tentokrát na pátém místě.

Další medaili pro Šumperk vybojovala v kategorii V (ročník 2006) Klára Peterková, která v dvojboji bradla – kladina nestačila jen na výborné závodnice z Vítkovic a Mostu a obsadila třetí místo. Další dvě reprezentantky GK Diňová a Hvižďová se ze zdravotních důvodů musely z tohoto závodu odhlásit.

V kategorii IV sahala po medaili Adéla Osladilová, která nakonec skončila na zmiňovaném nepopulárním čtvrtém místě.

Slušného umístění v juniorské kategorii dosáhla Agáta Kněžková, která i přes nezdar na kladině obsadila páté místo. Nejlepší šumperskouVeroniku Veselou zradila oblíbená bradla a ani nejvyšší známkou na kladině ztrátu nedohnala a skončila na sedmém místě.

Napsala Martina Vavroušková Konopová

Napsat komentář

Your email address will not be published.