Ještědský pohár 2023 – Liberec

Generálka před krajským přeborem

V pátek 10.11.2023 vyrazila děvčata GK Šumperk na dalekou cestu do severních Čech, aby si vyzkoušela celý čtyřboj před pátečním krajským přeborem Olomouckého kraje. Odjezd byl naplánovaný již v pátek v poledne, aby si kromě závodu děvčata užila krásy a zábavu města Liberce. Po příjezdu gymnastky navštívily místní aquapark. Jelikož byl závod dle časového harmonogramu naplánován na odpolední hodiny, dopoledne využily k návštěvě IQlandie. Zde děvčata vyzkoušela nástrahy fyzikálních zákonů. Určitě se nenudila a užila si velkou zábavu. Odreagování přineslo ovoce, když v silné konkurenci se členky GK Šumperk v závodním poli vůbec neztratily.

Děvčata ročníku 2014 a 2015 závodila dle závodního programu v kategorii V. liga a děvčata ročníku 2012 a 2013 v kategorii IV.liga. Závod gymnastky zahájily v odpoledních hodinách a ukončily v podvečer. Byl to dlouhý závod a starší děvčata si vedla znamenitě. Své snažení nejlépe proměnila v bronzovou medaili Patricie Petrová, na čtvrtém místě byla vyhlášená Ivana Svobodová a do první desítky se ještě vešla Klaudie Ďulíková. Lucie Paraska se umístila v druhé desítce na 18. místě z celkového počtu 36 závodnic. Děvčatům gratulujeme.

Mladší děvčata zaznamenala řadu malých chybiček a na medaili  jejich výkon nestačil. Přesto v konkurenci třiceti závodnic se v první desítce umístila Adéla Jurásková na devátém místě, Tereza Štěpánková byla jedenáctá, Ester Evjáková třináctá, Terezie Paraska patnáctá a Viktorie Peduzii dvaadvacátá.

Holkám děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu GK Šumperk a města Šumperka, rodičům za bezpečnou dopravu a ochotu jet takovou dálku  a trenérkám za přípravu závodnic.

Do krajského přeboru mají  holky možnost na sobě zapracovat, aby své výkony vylepšily a staly se přebornicemi Olomouckého kraje. Příznivci sportovní gymnastky můžete děvčata podpořit na domácí půdě v tělocvičně na ZŠ Sluneční dne 17.11.2023

Napsat komentář

Your email address will not be published.