Memoriál Blanky a Verunky Horákových – Pardubice 2023

 

První závod podzimní sezóny ve městě perníku vyšel na výbornou. V brzkých ranních hodinách vyjela první skupina závodnic do Pardubic, aby se zúčastnila vzpomínkového 20. ročníku Memoriálu Blanky a Verunky Horákových, které tragicky zahynuly při cestě na závody. Jako každoročně se jedná o komorní závod jen pozvaných oddílů. Letošní účast byla početná, a tak závod byl rozdělen na dopolední a odpolední sportovní klání.

Nejstarší děvčata soutěžila podle závodního programu v kategorii žákyně VS4B. GK Šumperk reprezentovalo pět děvčat. Jednou z nejmladších byla šumperská závodnice Ester Evjáková. Ta neprodala co umí a skončila na krásném desátém místě. Ostřílené závodnice Ivana Svobodová skončila na sedmém místě a Klaudie Ďulíková na devátém místě. Velkou radost udělaly trenérce Silvě Urbanové děvčata ročníku 2013 Lucie Paraska a Patricie Petrová. Druhá jmenovaná měla nejvyšší známku na kladině, přesto to nestačilo a v konečném součtu byla na nepopulárním 4. místě. Prvně jmenovaná se sportovní gymnastice věnuje nejdéle a při závodu udržela nervy na uzdě a radovala se ze stříbrného poháru a medaile za druhé místo.

Po nich nastoupila mladší děvčata ročníku 2014 v kategorii V. ligy. Bezchybný výkon odcvičila Terezie Paraska, a tak se mohla radovat z prvního místa. Její oddílová kolegyně Adéla Jurásková, zaznamenala chybu na bradlech, která ji odsunula na bronzovou příčku. Rozdíly mezi jednotlivými závodnicemi byly opravu nepatrné, a tak sebemenší zaváhaní znamenalo vzdálení se stupni nejvyššímu.  O to větší radost byla trenérky Silvie Urbanové za medaile. Této kategorie se mohly zúčastnit pouze dvě závodnice za oddíl a obě stály na stupních vítězů.

Odpoledního závodu se zúčastnily gymnastky GK Šumperk kategorie VS3C. Město Šumperk reprezentovaly Viktorie Peduzzi, Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková. Viktorie zúročila zkušenosti s těžšími prvky a druhá nejvyšší známka na bradlech a kladině ji zajistila zisk stříbrného poháru a medaile za druhé místo. Tereza a Kateřina na každém nářadí zařadila nový prvek. Provedení není ještě úplně čisté, ale s nástrahami a nervozitou se poprala statečně. Kateřina skončila desátá a Tereza s třetí nejvyšší známkou na kladině skončila sedmá.

Všem děvčatům gratulujeme za předvedené výkony, vzornou reprezentaci GK Šumperk i města Šumperka. Samozřejmě velký dík patří rozhodčím, bez kterých by závod neproběhl a trenérkám za vzornou přípravu závodnic.  Za týden děvčata odjíždí do Liberce, kde budou mít generálku před krajským přeborem. Podzimní závod družstev proběhne na domácí půdě na ZŠ Sluneční, kdy GK Šumperk se zhostil organizace.