Baby Gym Cup 2015

Ostrava – Poslední říjnovou neděli pořádal Gymnastický klub Vítkovice dvojboj pro začínající gymnastky Baby GymCup 2015. Šumperský oddíl přihlásil do závodu šestnáct svých závodnic a čtyři z nich si domů odvážely medaile!

Želízka v ohni v boji o vítězství měl GK až v druhé kategorii, ve které závodila děvčata narozená v roce 2009. Nejlépe si na lavičce a prostných vedla Lenka Machytková, která nestačila jen na Hajdinovou z Rosic a v konkurenci dvaceti devíti závodnic obsadila druhé místo. Její sestra Jitka Machytková skončila devátá a Karolína Jakubíková osmnáctá.

Ve třetí kategorii (ročník narození 2008) se předvedly čtyři šumperské závodnice. Bronzovou medaili vybojovala GabrielaMacháčková, které chyběly jen dvě desetiny bodu od druhého místa. V těsných bodových rozestupech se na dalších místech seřadily zbývající členky GK. Diňová Amélie s Marií Paraskou obsadily shodně deváté místo a Paraska Anna dvanácté.

Nejpočetněji byla v Ostravě zastoupená čtvrtá kategorie, kde mohla startovat děvčata narozená v letech 2007 a 2006 se zjednodušenými požadavky. Kladina byla v této kategorii nahrazena lavičkou. V konkurenci čtyřiceti gymnastek se dařilo Elišce Kubíčkové, která obsadila pěkné sedmé místo. O rok mladší Julie Machytková skončila dvacátá sedmá.

Pátá kategorie byla pro stejně narozená děvčata jako čtvrtá, ale s přísnějšími povinnými požadavky. Cvičilo se na kladině a prostných.  I přes pád z kladiny obsadila pěkné páté místo šumperskáKlára Peterková. Do první desítky se vtěsnily ještě Sabina Žandová na šestém místě a BerenikaDiňová na osmém.  Další dvě závodnice GK Bára Pražáková a KateřinaFriedlová obsadily osmnácté a devatenácté místo.

V další kategorii hájila barvy Šumperka jen Adéla Osladilová, která skončila na stříbrném druhém místě s půl bodovým odstupem na první ostravskou závodnici.

Nejlepšího umístění dosáhla na závěr dne Agáta Kněžková, která zvítězila v osmé kategoii pro ročníky narození 2003. Získala tak pro Šumperk čtvrtou medaili, která dokazuje solidní výsledek GK mezi třinácti moravskými i českými oddíly.

Fotogalerii ze závodu najdete momentálne na našem facebooku. Viz odkaz vpravo dole 😉

Napsala Martina Vavroušková Konopová

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.