Aprílový měsíc v GK Šumperk

???????????????????????????????Prostějov – Mladší členky GK Šumperk vyrazily 23. 4. 2017 na závod zvaný Prostějovská gymnastická mimina. Jednalo se o soutěž gymnastek ročníku narození 2008 a mladší ve dvojboji kladina – bradla. Po nucené týdenní pauze z důvodu stěhování gymnastické tělocvičny do náhradních prostor se nedostatečný trénink bohužel projevil.

Všechny závodnice GK zaznamenaly pád na bradlech a tak se svůj výkon se snažila vylepšit čistými sestavami na kladině. Karolína Jakubíková své snažení proměnila v jedenácté místo, ostatní oddílové kolegyně obsadily 15 až 20 místo a tak se u vyhlášení výsledků zařadili za sebou Michaela Janků, Lenka Machytková, Anna Paraska, Amélie Diňová , Marie Paraska a Jitka Machytková.

 

18157870_10203301419891925_7903898886664469419_nKopřivnice – Posledním závodem v tomto měsíci byla Brnkačka v Kopřivnici. Závodu se zúčastnila všechna děvčata výkonnostní a jedna zástupkyně zájmové gymnastiky, Julie Machytková. Nevedla si vůbec špatně, jako nejmladší soutěžící této kategorie odjížděla spokojená s krásným 14. místem.

 

 

 

 

V kategorii gymnastek ročníku narození 2009 bezchybnými výkony na kladině a prostných zazářila Lenka Machytková a zasloužila si tím vítězství. Jen s těsným bodovým odstupem brala stříbro Michaela Janků, šestá byla Karolína Jakubíková a sedmá Jitka Machytková. Kopřivnice mladší děvčata

 

V kategorii ročníku narození 2008-2007 soutěžilo 41 závodnic. Bronz si odvezla Anička Paraska. Její sestra Marie získala 13. místo, Amélie Diňová obsadila 16 místo.

Kopřivnice starší děvčataPovinné sestavy připravované pro kvalifikace na mistrovství ČR si poprvé v závodě vyzkoušela děvčata ročníku narození 2007 – 2005. Bohužel se nevyvarovala chyb, ale jejich sestavy patřily k nejobtížnějším v tomto závodě. Rozhodčí jejich snažení obodovaly vysokými známkami. Třetí místo získala Adéla Osladilová, s těsným odstupem pátá byla Julie Hvižďová, šestá Sabina Žandová, dvanáctá Berenika Diňová a Kateřina Friedlová čtrnáctá.

Starší děvčata ještě čekají další kontrolní závody a tak jim přejeme úspěchy na dalších sportovních kláních a trenérkám méně pádů jejich svěřenkyň.