Velká cena města Hradce Králové

IMG_6005I přes nezdary  to v Hradci cinkalo.

V sobotu 8.4. 2017 se šumperské gymnastky vydaly na 50.ročník Velké ceny města Hradce Králové ve dvojboji kladina – prostná.

Bohužel byl tento den pro závodnice GK Šumperk černou můrou, protože všechny zaznamenaly v sestavách pád. I přesto se jejich náročné sestavy rozhodčím líbily a ohodnotili je vysokými známkami. Z padesáti závodnic v kategorii mladších žákyň získala devátou příčku Sabina Žandová a její oddílová kolegyně Kačka Friedlová obsadila 24. místo. Druhá kategorie byla obsazena o něco menším počtem závodnic. Pro Šumperk první medaili, a to stříbrnou, vybojovala zkušená závodnice Klára Peterková. Adéla Osladilová byla v této kategorii dvanáctá a Berenika Diňová dvacátá. V kategorii juniorek se opět objevila po dvouleté pauze Ludmila Stejskalová, předvedla sestavy s lehčí obtížností a obsadila příčku jedenáctou. Kategorii žen reprezentovala Veronika Veselá, která svou stabilní výkonností nezklamala a vybojovala v náročné konkurenci příčku třetí.

Po skončení tohoto závodu se tradičně vyhlašují i nejlepší družstva. V letošním ročníku jich bylo sestaveno jedenáct a družstvo reprezentující Šumperk získal s jednobodovým odstupem stříbrný pohár a to ve složení Žandová, Peterková a Veselá. Děvčata byla kromě věcných cen oceněna i finanční částkou, kterou trenérka proměnila ve sladkou odměnu v podobě zmrzlinových pohárů, kterou podělila všechny své svěřenkyně. Byla to příjemná tečka za náročným a dlouhým závodem. Děkujeme trenérce Silvě Urbanové za podporu a závodnicím přejeme pro příští závody méně pádů.

 

zpracovala : J Žandová