Přebor Olomouckého kraje

IMG_3368Prostějov – V neděli 28.5.2017 se konal přebor Olomouckého kraje ve sportovní gymnastice mužů i žen.

Dopoledne proběhl závod v šestiboji určený mužské složce. Chlapci bojovali v rámci družstev i jednotlivců .

V kategorii mladších žáků získalo bronz družstvo ve složení David Skýva, Matouš Nevrkla a Maxmilián Spiller.

Starší žáci v sestavě Jakub Švejkovský, Lukáš Jakubík a Jakub Wagner byli za svůj výkon odměněni druhým místem.

Dopolední mužskou skupinu vystřídala děvčata, která soutěžila ve čtyřboji.

Základní stupeň a čtyřboj si poprvé vyzkoušela Valerie Navrátilová. Umístila se na pěkném dvanáctém místě. Rozálie Bruštíková brala příčku jedenáctou.

Mladší žákyně vyhrála a přebornicí olomouckého kraje se stala  Anna Paraska, týmová kolegyně Karolína Jakubíková byla čtvrtá a Julie Horová dvanáctá.

Mladší žákyně starší vyhrála Amélie Bruštíková a druhá byla Julie Machytková.

V kategorii starší žákyně se třetí stala Lenka Machytková, její sestra Jitka byla šestá, Michaela Janků sedmá, Marie Paraska  osmá a Amélie Diňová devátá.

Žákyně A byla pouze v režii GK Šumperk. V Olomouckém kraji nemají v současné době komkurenci. Kačka Friedlová je novou přebornicí kraje, za ní se na druhém místě ocitla Sabina Žandová, třetí Adéla Osladilová, čtvrtá Berenika Diňová a pátá Julie Hvižďová.