MČR ve sportovní gymnastice v Ostravar aréně

OSTRAVA – Ve dnech 17. – 18.6.2017 se konalo MČR ve sportovní gymnastice. V prostorné Ostravar aréně se společně odehrávaly závody chlapců i dívek. Bylo se tak na co koukat.

Dopolední program zahájila kategorie starší žákyně. GK Šumperk měl jedinou zástupkyni, která patřila mezi nejmladší účastnice tohoto velkého sportovního klání. Byla jí Lenka Machytková a za svůj výkon se nemusela vůbec stydět. Skončila na krásném 28. místě. Její sestra Jitka zůstala jako náhradnice v hledišti a do bojů zasáhnout nemohla.

Odpoledne už patřilo v barvách GK Šumperk společně děvčatům i chlapcům. Do bojů zasáhly všechny členky družstva pod vedením trenérky Silvie Urbanové. Úroveň gymnastek byla vysoká, děvčata předváděla bezchybné a náročné sestavy. Umístit se tak do první desítky, které dominovali hlavně gymnastky z Litvínova a Prahy bylo opravdu velice těžké. Podařilo se to jediné závodnici oddílu GK Šumperk a to Kláře Peterkové, která do závodu nastoupila s velkým odhodláním. Předvedla náročné sestavy, které zvládla bez velkých zaváhání a obsadila krásné 8. místo. Další Kačka Friedlová se dopustila menších chybiček a pádu z dvojitého přemetu vzad “ blecha-blecha“ na kladině, které do závodní sestavy zařadila úplně poprvé. Stačilo to na 22. místo. Sabču Žandovou zradila bradla, na kterých se jí nepodařil nově zařazený prvek „přemyk do stoje na rukou“ a zůstala jí 31. příčka. Z pozice náhradnice na poslední chvíli naskočila do čtyřboje Julie Hvižďová. Svým cvičením všechny přesvědčila, že do závodu patří a zaujala 36. místo. Adélka Osladilová ve své nejsilnější disciplíně na prostných zaznamenala přešlap a hned poté chybu, která ji stála velkou bodovou ztrátu, a tak se umístila na 43. místě. Poslední zástupkyni oddílu Berenice Diňové se nepovedla kladina a sestavy s lehčími prvky ji posunuly na 47. pozice. Všem děvčatům moc gratulujeme, protože konkurence v ČR je veliká a úspěchem je už samotná kvalifikace do tak prestižního závodu.

Chlapci startovali v rámci družstev a v kategorii mladších žáků GK Šumperk reprezentovali Matouš Nevrkla, David Skýva a Maxmilián Spiller. Největší ztrátu chlapci zaznamenali v sestavách na koni a v celkovém pořadí skončili na 12. místě. O poznání lépe se vedlo chlapcům v kategorii starších žáků. Družstvo ve složení Jakub Wágner, Jakub Švějkovský a Lukáš Jakubík se umístilo na krásném pátém místě.

Všem závodníkům a závodnicím gratulujeme za pěkná umístění po celou gymnastickou sezónu, trenérům děkujeme za obětavou práci a všem za vzornou reprezentaci města Šumperka

Výsledky děvčata _MČR_vs

Výsledky hoši_MČR_vs