Kvalifikační závod – Memoriál M. Kojdeckého

IMG_3254Ostrava – V sobotu 27.5. 2017 absolvovaly šumperské gymnastky poslední kvalifikační závod názvem Memoriál M. Kojdeckého v Ostravě. Zde mohla děvčata zúročit půlroční dřinu ve splnění limitu nutného pro účast na červnovém mistrovství ČR ve sportovní gymnastice. Letos využily Šumperačky pouze jedinou šanci se kvalifikovat a obstály.

IMG_2630

V kategorii starších žákyň město Šumperk reprezentovali dvojčata Machytkovi a Michaela Janků. Všechny závodnice patřily k nejmladším v dané kategorii. Lenka Machytková skončila třináctá a postupuje na MČR. Její sestra Jitka skončila jednadvacátá a po vyhodnocení žádosti o divokou kartu je druhou náradnicí. Michaela Janků byla sedmadvacátá, ta se bohužel červnového klání nezúčastní.

IMG_3241Četnější zastoupení šumperské gymnastiky měla kategorie žákyně A. Do závodu nastoupilo celkem 27 gymnastek z různých koutů ČR a z toho 6 svěřenkyň trenérky S. Urbanové. Zde dominovaly gymnastky z pražské Bohemky. Přesto naše děvčata bojovala ze všech sil a trenérce udělala radost. Do první desítky se vtěsnaly hned tři závodnice. Páté místo obsadila Klára Peterková, osmé Sabina Žandová a desáté Kateřina Friedlová. Svým umístěním si vysloužila přímý postup i Adéla Osladilová. Oddílové kolegyni Berenice Diňové byla udělena pro start na MČR divoká karta a Julie Hvižďová je první náhradnicí.

výsledky: -Starší Žákyně ; – Žákyně A