Prostějovská mimina

Prostějov – Prostějovský oddíl již tradičně v jarních měsících hostí závod pro začínající gymnastky s příznačným názvem Gymnastická mimina. Jedná se totiž o soutěž dětí narozených v roce 2006 a později.

Jako obvykle se soutěžilo ve dvou věkových kategoriích – kategorie A (ročník narození 2008 a mladší) a kategorie B (ročník narození 2007 a 2006). V první zmíněné kategorii si svůj první závod na kladině a bradlech vyzkoušely členky přípravného družstva GK Šumperk. Nejlépe se vedlo Marii Paracse, která obsadila 14. místo. S malým odstupem za ní se seřadily i další šumperské Lenka Machytková (15. místo), Gabriela Macháčková (17. místo) a Jitka Machytková (19. místo). Mimo to byly pětileté sestry Machytkovy vyhlášeny jako vůbec nejmladší účastnice závodu.

V kategorii B mohli diváci vidět vyrovnané výkony gymnastek ze špičkových moravských klubů jako je Sokol Brno, Sokol Moravská Ostrava, GK Vítkovice, TJ Prostějov a mnohých dalších. V silné konkurenci se závodnice GK neztratily a Klára Peterková a Julie Hvižďová si vybojovaly účast ve finále na jednotlivých nářadích. Po předvedení finálových sestav na bradlech obsadila Hvižďová 5. pozici a Peterková 6. Ve finále na kladině ale zásluhou Kláry Peterkové zacinkala medaile. Po solidním cvičení bez pádů vystoupila na bronzový stupínek.

Umístění členek GK Šumperk v hlavním závodě: 5. místo Klára Peterková, 8. Sabina Žandová, 11. Julie Hvižďová, 24. Bára Pražáková a 29. Kateřina Friedlová

Napsat komentář

Your email address will not be published.