Nominační závod na LODM zvládly děvčata skvěle

Připravované hry LODM je jedna z odložených akcí z minulého roku a Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem bude tuto akci pořádat už po druhé (naposledy v roce 2011).

O svoji účast ve čtyřčlenném družstvu, které bude reprezentovat Olomoucký kraj letos bojovalo 11 gymnastek ročníku narození 2007 – 2011. Svěřenkyně z oddílu TJ Prostějov, KSG SK Přerov, GK Šumperka a GKM Olomouc. Nejpočetnější, a to šestičlenná výprava byla z GK Šumperk. Děvčata sice patřila k těm mladším, ale výkonností se srovnatelnou úrovní. Sesterská dvojice Lenka a Jitka Machytková (ročník narození 2009) nepodcenila svou přípravu. Nejlépe vyšla kvalifikace Lence – 1. místo, Jitka obsadila krásné 3. místo. (2.  Nela Borská 2007 – TJ Prostějov; 4. Valentová Johana 2007 – GKM Olomouc). 

Žhavou kandidátkou na možný postup byla i šumperská Michaela Janků. Ta bohužel nezvládla svoji koncentraci na kladině, po několika pádech se její sen, částečně rozplynul. Ale „naděje umírá poslední“ a tak pátá příčka a role náhradnice ji stále ponechává v naději na účast.

Nejmladší účastnice Hermannová Markéta ročník narození 2011 si uhájila 7. příčku. Na kladině získala dokonce třetí nejvyšší známku a na prostných čtvrté nejlepší hodnocení, je to nadějná adeptka pro příští ročník. Další sesterská dvojice se představila s lehčí obtížností svých sestav Marie Paraska (8.) a Anna Paraska (11.).

Všem děvčatům gratulujeme a budeme držet palce na LODM 2022.

Napsat komentář

Your email address will not be published.