Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice výkonnostní linie A a B

O víkendu 9. – 11. června proběhlo v Ostravě na Varenské ulici Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice výkonnostní linie A a B.

Maraton zahájily závodnice kategorie VS3A (11-12 let) v pátek v odpoledních hodinách. Zde GK Šumperk reprezentovaly dvě děvčata – Klaudie Ďulíková (34) a Ivana Svobodová (38). Obě děvčata zvládla náročné sestavy, ale na medailové pozice to ještě nestačilo.

Druhý den do závodu naskočila favoritka GK Šumperk Michaela Janků – krásné 5. místo na MČR – VS 5B (juniorky B)

Neděle byla pro GK Šumperk, co se počtu účastnic týče, nejbohatší. Závod zahájila nejmladší děvčátka 8 let a mladší kategorie VS1 A. GK Šumperk reprezentovala Kateřina Stromšíková (21) a Tereza Štěpánková (22). Děvčata předvedla pěkné sestavy, ale nevyvarovala se chybiček na kladině. Obě se umístily v polovině startovního pole.

Po nich nastoupila nejpočetnější skupina GK Šumperk, ale i v rámci ČR, kategorie VS2A. V první sledu se představila děvčata, která si tento výkonnostní stupeň zacvičila poprvé. Aby zvládly všechny sestavy, musely se naučit řadu nových prvků. Nejlépe se umístila Terezie Paraska (45), za ní skončila Ester Evjáková (48), Adéla Jurásková(53), Viktorie Peduzzi(54), která byla po kvalifikacích druhou náhradnicí.

V této kategorii byly vidět i ostřílené závodnice, které si sestavy vyzkoušely už loni. Během roku na sobě hodně zapracovala Patricie Petrová a odměnou jí bylo 17 místo. Oddílová kolegyně Lucie Paraska se vešla do první poloviny závodního pole (25.místo).