Bánská Bystrica a kvalifikační závod na MČR v Brně

Není k dispozici žádný popis fotky.

Náročný víkend: V pátek se vydaly děvčata na dalekou cestu k zahraničním sousedům do Bánské Bystrice a v sobotu po závodech přejela do Brna, kde se konal druhý kvalifikační závod pro výkonnostní stupeň VS2A a VS3A.

V Bánské Bystrici se děvčata zúčastnila kvalitně obsazeného Poháru university Mateja Bela a starší (2009) Memoriálu Ľubici Rísovej. Sjelo se sem přes sto závodnic z celého Slovenska. Pro naše závodnice se jednalo o přátelský závod, kde mohly porovnat své výkony s tím nejlepším ze Slovenska. Kromě sportovního vyžití prohloubily i přátelství s domácími gymnastkami, které se před čtrnácti dny zúčastnily Memoriálu Petry Urbáškové v Šumperku. Na programu byl celý ženský čtyřboj – přeskok, bradla, kladina a prostná. Ve velmi silné konkurenci slovenských oddílů se šumperská děvčata, narozená v roce 2013 – 2014,  neztratila. Nejlépe si vedla Lucie Paraska, která skončila o 0,05 těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Její oddílová kolegyně Patricie Petrová byla sedmá, desátá Adéla Jurásková, dvanáctá Terezie Paraska, patnáctá Ester Evjáková a osmnáctá Viktorie Peduzzi. Startovalo celkem 30 závodnic.

 

Starší žákyně ročníku 2012 bojovaly ve tříčlenných družstvech. Šumperačky měly hendikep hned na startu, kdy se závodu účastnily pouze dvě členky. Nemohly si dovolit žádnou chybičku. To se bohužel nestalo, ale přesto skončily na krásném osmém místě. O pěkný výkon se postarala Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková.

Jedinou medaili a bronzový pohár pro GK Šumperk vybojovala Michaela Janků.V neděli ráno nastoupilo osm děvčat ke kvalifikačnímu závodu na MČR – Memoriál V. Růžičkové , ve výkonnostní gymnastice linie „A“. 

Naše děvčata si poprvé vyzkoušela povinné sestavy linie VS2A s přísným hodnocením rozhodčích.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Dařilo se děvčatům 2013, kdy Lucie Paraska byla 11. a Patricie Petrová 24.

Ročník 2014  – Terezie Paraska skončila na 30. místě, Ester Evjáková byla 41. Adéla Jurásková 42. a Viktorie Peduzzi 47.

Holky výkonnostního stupně VS3A – Ivana Svobodová a Klaudie Ďulíková. Děvčata se nevyvarovala chyb a s obtížnými sestavami se prala, co mohla. Ivana brala 24. místo a její oddílová kolegyně 27. místo. Zda postoupí na MČR rozhodne až třetí kvalifikační závod v Ostravě. Podle předběžných propočtů trenérky Ivce účast vyjde a Klaudie je na hraně. Uvidíme, v jaké formě přijedou ostatní děvčata do Ostravy.

Držme holkám pěsti do dalších bojů a získání postupového místa na MČR.