Záhájili jsme letní přípravu

Obrázek23Šumperk, Ostružná – Mimosezónní letní kondiční příprava se týká i sportovních gymnastek a gymnastů z oddílu GK Šumperk. Po několikatýdenním červencovém odpočinku se gymnasté vrhli do náročné a mnohdy tvrdé přípravy výcvikovým soustředěním v nedaleké Ostružné.

Příprava nejlepších závodnic a závodníků Olomouckého kraje, mezi kterými byly i čtyři předškolní děti, ale nebyla jen o cílené gymnastické a atletické přípravě. Je už nepsaným pravidlem, že jsou děti ještě před soustředěním rozděleny do více či méně vyrovnaných družstev, která mají svého kapitána a která celý pobyt soutěží v různých nejen sportovních odvětvích. Letos se týmy utkaly v krátkých i dlouhých bězích a v deseti míčových a táborových hrách. Disciplíny byly zaměřeny především na rozvoj rychlosti, obratnosti a flexibility a v neposlední řadě na rozvíjení týmové spolupráce ve sportu tolik potřebné. Nechyběla ani stezka odvahy a maškarní diskotéka.

Všech šest vedoucích a zároveň trenérů se shodlo na vydařeném průběhu soustředění a potěšila je i chvála ubytovaných hostů hotelu, kteří umění mladých sportovců obdivovali.

Další přípravu už gymnasté absolvují v tělocvičně, kde se nabírání fyzické kondice skloubí s nácvikem nových prvků na nadcházející závodní sezónu. Tato část přípravy je v gymnastických sportech nesmírně důležitá, protože v závodním roce rozděleném do dvou sezónních bloků nikdy není tolik prostoru pro takto zaměřený trénink.    Všem závodníkům i trenérům GK Šumperk přejeme mnoho sil a trpělivosti nejen v této části gymnastického roku.

Pokud i Vy máte zájem o tento krásný sport, GK Šumperk nabízí předškolním dětem zápis do gymnastické přípravky, která po celý školní rok probíhá každé úterý v odpoledních hodinách v tělocvičnách ZŠ Sluneční. Nechcete mít doma výkonnostního sportovce? GK nabízí kromě závodní gymnastiky i další úrovně cvičení jako je zájmová gymnastika, cvičení rodičů s dětmi nebo několik druhů kondičního cvičení pro veřejnost.