Boj o postup na MČR

Prostějov – Dne 19.11.2017 se šumperští gymnasté rozjeli do Prostějova, kde se uskutečnil krajský přebor ve sportovní gymnastice.

Dopoledne závodili chlapci, kteří bojovali o postup na MČR v jednotlivcích.

Odpoledne nastoupila děvčata, u nichž se rozhodovalo o přímém postupu do druhé ligy soutěže družstev. Olomoucký kraj zde měl na základě splněného limitu z předešlého roku zajištěno pouze jedno postupové místo, o které zde usilovala tři družstva.

Za GK Šumperk do závodu nastoupili celkem čtyři chlapci. V kategorii VS1 se představil David Skýva a Matouš Nevrkla. Oběma postup unikl, přičemž Davidovi o 1 bod a Matoušovi o 1,2 bodu. Ve výkonnostním stupni VS2 zvítězil Jakub Švejkovský a třetí místo obsadil Lukáš Jakubík. Oba si svými výkony zasloužili postup a budeme jim držet pěsti na MČR, které se uskuteční v době od 2. – 3. 12.2017 v Praze na Hradčanech.

Po vyhlášení chlapců k závodu nastoupila děvčata a s velmi kvalitními sestavami obsadila zaslouženě stupně vítězů ve všech kategoriích. Družstvo ve složeni Klára Peterková, Kateřina Friedlová, Sabina Žandová, Veronika Veselá, Adéla Osladilová a Julie Hvižďová se představilo až v závěru náročného soutěžního dne. Podařilo se jim zvítězit a za sebou nechat družstvo Prostějova a Přerova. Děvčata postoupila na MČR družstev, které se uskuteční 3.12.2017 v Brně.

Výsledky:

základní stupeň mladší: 1. místo Hermannová Markéta

základní stupeň: 14. místo Bruštíková Rozálie

mladší žákyně: družstvo 1. místo – jednotlivci: 1. místo Diňová Amálie, 2. místo Paraska Anna, 5. místo Jakubíková Kalrolína, 11. místo Navrátilová Valérie

starší žákyně: 1. místo Machytková Lenka, 3. místo Machytková Jitka, 4. místo Janků Michaela, 5. místo Paraska Marie

žákyně A: 1. místo Diňová Berenika

II. liga: družstvo 1. místo – jednotlivci: 1. místo Peterková Klára, 2. místo Friedlová Kateřina, 3. místo Žandová Sabina

kompletní výsledky hoši . Zde

kompletní výsledky dívky . Zde