42.ročník závodu O Zlatý štít v Ostravě

GK Šumperk - O Zlatý štítNovou sezónu děvčata zahájila na populárním závodě, kterého se každoročně účastní velký počet gymnastek. Letošního 42.ročníku závodu O Zlatý štít, který je současně i Memoriál Miroslava Bernatíka a pořádá jej oddíl sportovní gymnastiky TJ VOKD Ostrava – Poruba se účastnilo rekordních 130 startujících závodnic v různých kategoriích.

Fanoušci gymnastiky zhlédli spoustu výborných výkonů a nechyběla také účast některých českých reprezentantek z juniorské a ženské kategorie, které jsou pro děvčata vzorem.

Vyhlášení kat._Začínající žákyně - Machytková Lenka 1míst a Jitka 3. místoV kategorii – Začínající žákyně (roč. 2009-2010 ) nastoupilo 27 závodnic. Medaile si převzali za 1.místo Lenka Machytková a za 3.místo Jitka Machytková. S pěkným výkonem obsadila Michaela Janků 6.místo a Jakubíková Karolína 22.místo.

V kategorii – Mladší žákyně (roč. 2007-2008 ) se děvčatům tak moc nedařilo a nevyvarovali se chyb a pádů. Sestavy s vyšší obtížností tak proměnily za slušné 10.místo Sabina Žandová a 12.místo Kateřina Friedlová.

Mezi 41 závodnicemi se svým výkonem neztratily ani o rok mladší Paraska Marie 21.místo, Diňová Amélie 36.místo a Paraska Anna 39.místo.

Vyhlášení kat._ Starší žákyně Klára Peterková 3.mistoV kategorii – Starší žákyně (roč. 2004-2006 ) obdržela ve výsledném součtu Klára Peterková stejný počet bodů jako Vítkovická závodnice N. Štěpandová a tak rozhodovala známka z technicky náročnějšího nářadí kterým byla kladina. Zde se Kláře vydařila sestava bez velkých chyb a dostala tak přednost před Vítkovickou závodnicí a získala medailí za 3.místo. Krásné umístění získaly i oddílové kolegyně 9.místo Julie Hvižďová, 13.místo Adéla Osladilová a Berenika Diňová 17.místo.

Děvčata čekají další jarní závody a tak jim držme palce do nadcházející sezóny.

Začínající a mladší žákyně družstvo tr. H. Konopové