Ostravský čertík

IMG_3827Dalším závodem v severomoravské metropoli byl 4. března Ostravský čertík, který pořádal oddíl T. J. Sokol Moravská Ostrava 1. Na pohárový závod se vypravilo reprezentovat své město z Gymnastického klubu Šumperk dvanáct gymnastek. Ve dvojboji na lavičce a prostných za oddíl úplně poprvé nastoupila a hned zazářila Lucie Paraska. Svou kategorii nejmladších gymnastek ročníku 2013 vyhrála a vyhlášení vítězů si patřičně užívala.

IMG_3842

 

 

Další začínající gymnastky v kategorii ročníku 2011 měli již větší konkurenci a tak Hermanová Markéta obsadila pěkné 15. Místo a Chytková Gabriela 16. místo.

IMG_4005

 

 

 

 

V kategorii ročníku 2009 nastoupilo do dvojboje na kladině a prostných celkem 25 závodnic. Tuto kategorii suverénně ovládly sestry Machytkovy. Již potřetí za sebou v tomto závodě zvítězila Lenka Machytková. Loňský úspěch si zopakovala i sestra Jitka, která si šla pro medaili stříbrnou za 2. místo. Oddílové kolegyně byly také úspěšné. Na 8. místě se umístila Janků Michaela a na 11. místě Jakubíková Karolína.

 

IMG_4012

 

V další kategorii o rok starších děvčat si úspěch užívala i Anička Paraska, které těsně uteklo vítězství a obsadila stříbrnou příčku. Zvítězila závodnice z oddílu GK Vítkovice.

Dalšího pěkného umístění v této kategorii, kde nastoupilo 23. závodnic dosáhla i Diňová Amélie Anděla 5. místo a Paraska Marie 6. místo.

 

IMG_4066

 

Kategorii ročníků 2007-2006 reprezentovala oddíl  Diňová Berenika a obsadila sice nepopulární, ale také hezké čtvrté místo.

IMG_4086

 

 

 

 

 

 

V poslední kategorii Žákyně A nastoupilo sedm závodnic. V této skupině se přestavila i zkušená Klára Peterková a s velkým bodovým náskokem zvítězila nad soupeřkami z T. J. Sokol Moravská Ostrava 1 a z Třince.

 

Před nadcházející sezónou je zisk pěti medailí krásný výsledek práce děvčat a i trenérek.

 

Fanoušci sportovní gymnastiky budou mít v sobotu 18. 3. 2017 příležitost podpořit Šumperská děvčata na domácím 23. ročníku Memoriálu Petry Urbáškové, který oddíl GK Šumperk pořádá za podpory města Šumperk v gymnastické tělocvičně ZŠ Sluneční.