Vítkovice Cup a Baby Gym Cup

Ostrava – Děvčata zahájily 21.10. podzimní maratón závodů. Prvním závodem byl Vítkovice Cup, kam jednotlivé oddíly ČR vyslaly ty nejlepší závodnice, a tak se bylo na co koukat.

Šumperk vzorně reprezentovala v kategorii žákyně B – ročník 2007 a mladší Sabina Žandová. Závod se jí povedl a skončila v silné konkurenci na sedmém místě z třiceti osmi závodnic. Jen s malým bodovým odstupem a výkonem bez zaváhání se dvanáctá umístila týmová kolegyně Kateřina Friedlová.

Kategorie žákyň A – ročník 2005 – 2006 byla méně početná. Do tohoto závodu nastoupila i Klára Peterková, tu bohužel zradila kladina a nevyvarovala se i dalších chyb, umístila se tak na jedenáctém místě. Děvčata se zde představilala s novými prvky, které natrénovala během prázdnin a prvních podzimních měsíců.

Kompletní výsledky : Vítkovice Cup   zde

 

22.10. se ve stejné hale konal Baby Gym Cup, kam vyrazila již početnější sestava z GK Šumperk. Závodilo se ve dvojboji prostná a kladina a zúčastnilo se ho téměř 200 mladých gymnastek Členky oddílu bojovaly statečně a s plným nasazením a odměnou jim bylo několik cenných kovů. V kategorii Mladší žákyně (2007-2009) Kateřina Friedlová získala ten nejcennější a o stupínek níž si nastoupila Lenka Machytková. V kategorii Starší žákyně byly za svůj výkon medailové odměněny Klára Peterková druhé místo a Julie Hvižďová místo třetí. Nebýt pádu Markétky Hermanové na lavičce zacinkalo by to i v kategorii Mini přípravka. Poprvé se závodů zúčastnila v nejmladších žákyních Valérie Navrátilová, která po půlroční přípravě obsadila krásné třinácté místo.

Kompletní výsledky: Baby Gym Cup  zde

 

 

Mini přípravka (2011-2013) – 10. místo Markétka Hermannová, 27. místo Chytková Gabriela

Nejmladší žákyně (2009) – 13.Valérie Navrátilová

Mladší žákyně (2007-2009) –                1. Kateřina Friedlová, 2. Machytková Lenka, 4. Michaela Janků, 7.Machytková Jitka, 8. Diňova Amélie, 10-11 Žandová Sabina a Paraska Marie, 14. Jakubíková Karolína, 17. Paraska Anna

Starší žákyně (2005-2006) – 2. Klára Peterková, 3. Julie Hvižďová, 7. Adéla Osladilová, 10. Berenika Diňová

 

Kompletní výsledky: zde