Úspěšný závod na domácí půdě – 25. ročník Memoriálu Petry Urbáškové

V sobotu 27.4.2019 GK Šumperk uspořádal další ročník Memoriálu Petry Urbáškové v gymnastické tělocvičně na ZŠ Sluneční v Šumperku. Jako každý rok si přijela zazávodit i děvčata ze Slovenska, i když letos v menším počtu z důvodu konání slovenských kvalifikačních závodů. Na kvalitě závodu to však nic nezměnilo. Byly k vidění povedené výkony domácích i závodnic z ostatních klubů Čech a Moravy. Máme radost, že závod  získávána  na oblibě a díky sponzorům si každý odváží něco na památku. V tělocvičně se představilo celkem 85 závodnic z 12 oddílů. Soutěžilo se ve trojboji – kladina, bradla a prostná v šesti kategoriích.
V nejmladší kategorii 2011 a mladší krásné druhé místo získala Markéta Hermannová, pátá byla Ivana Svobodová, devátá Kristýna Křesinová, třináctá Eliška Langerová, patnáctá Adéla Keclíková, osmnáctá Klaudie Ďulíková a devatenáctá Adriana Směšná.


V kategorii 2010 se představila jediná závodnice z GK Šumperk Tereza Langerová – 13. místo.

 

Mnohem úspěšnější byla kategorie 2009 zejména pro Lenku Machytkovou, která vystoupila na nejvyšší stupínek a třetím místem ji doplnila Michaela Janků. I přes chybování na kladině  obsadila čtvrté místo Jitka Machytková, dvanáctá byla Valérie Navrátilová a patnáctá Barbora Grežová.

I v další kategorii 2008 medaile zacinkala a to pro Marii Parasku, která obsadila třetí místo, její sestra Anička skončila čtvrtá, osmá Amélie Diňová a patnáctá Rozálie Bruštíková. V další kategorii 2007 zažil GK Šumperk černý den, kdy Kateřina Friedlová neunesla tíhu favoritky a na domácí půdě po nezdaru na bradlech brala „ až páté místo“.  Sestavy s nižší obtížností předvedla  Amálie Bruštíková a obsadila pěkné 8. místo.


V kategorii 2006 a starší vše napravila Klára Peterková, která získala téměř s dvoubodovým náskokem před druhou závodnicí zlatý pohár. Na osmé pozici skončila Julie Hvižďová, dvanáctá Adéla Osladilová a čtrnáctá Berenika Diňová.

 

 

 

V kategorii družstev zaslouženě zlato získal  GK Šumperk – tým ve složení : Hermannová, Machytková L. a Peterková a na třetím místě je doplnila další trojice – Svobodová, Janků a Hvižďová.

Za hladký a bezproblémový chod závodu velký dík patří všem trenérům, rozhodčím a moderátorce Heleně Konopové, ale i rodičům GK Šumperk, kteří se na jeho organizaci spolupodíleli.

 

výsledky – zde

Fotogalerie – zde