Úspěšný krajský přebor!

Šumperk – Pořadatelem Krajského přeboru dsc_8736Olomouckého kraje jednotlivkyň se opět stal GK Šumperk.

Soutěž přinesla závodnicím GK několik medailí. Ve výkonnostně nejnižší kategorii základního stupně měl náš oddíl jen dvě zástupkyně – Karolínu Mičunkovou (18. místo) a Rozálii Bruštíkovou (25. místo). Většina ostatních závodnic GK ve věku 7 – 9 let soutěžila v kategorii mladších žákyň, kde sahala po vítězství Marie Paraska (2. místo) a bronz si vybojovala Lenka Machytková. Další umístění: 4. Anna Paraska, 9. Michaela Janků, 13. Amélie Bruštíková, 14. Jitka Machytková, 16. Julie Machytková a 17. Karolína Jakubíková.

V postupových kategoriích na MČR nejlépe zacvičila starší žákyně Sabina Žandová (1. místo) před Kateřinou Friedlovou (2. místo). Julie Hvižďová obsadila 5. místo a vracející se po zranění BerenikaDiňová byla 6. Žákyně A vyhrála s velkým náskokem Klára Peterková a druhá skončila Adéla Osladilová. Zlato a stříbro zůstalo v Šumperku i v kategorii juniorek B. 1. místo vybojovala Veronika Veselá a 2. Agáta Kněžková.

S osmi medailemi se GK Šumperk stal v letošním přeboru nejúspěšnějším oddílem Olomouckého kraje. 😉

(Napsala Martina VavrouškováKonopová)

Výsledky najdete zde:

Fotogalerie zde