Náročný závodní víkend -Nysa a Pardubice

2-3. listopadu – Nysa – Náš oddíl přijal pozvání na mezinárodní soutěž u příležitosti „70 let Nysa Gymnastiky. Této soutěže se zúčastnila družstva z České republiky (GK Šumperk, TJ Šumperk), ze Slovenska (SK SG GY-TA Poprad) a Polska (UKS AS Olimpijczyk Gdańsk i NTG Nysa)   Soutěž zahájil zakladatel  gymnastiky v Nyse pan Jan Hyncman. Děvčata soutěžila na čtyřech nářadích ve třech kategoriích. Počet startujících byl omezen, proto se na závod vydala z našeho oddílu pouze šestičlenná skupina. Město Šumperk vzorně reprezentovala Lenka Machytková, která po přepočítání výsledků zvítězila ve své kategorii před domácí závodnicí . Na čtvrtém místě skončila Michaela Janků a šestá byla Jitka Machytková.  V další kategorii se na stupních vítězů objevily další členky šumperského gymnastického klubu. Stříbrná Kateřina Friedlová a bronzová Sabina Žandová. Při vyhlášení výsledků závodu bohužel panoval zmatek a to když vyšlo najevo, že domácí závodníci byla chybně stanovena známka D (obtížnost sestavy). Organizátoři chybu uznali, ale pořadí již ponechali, a tak obě šumperská děvčata okusila hořkost tohoto náročného sportu. Náladu trenérce spravilo druhé místo Kláry Peterkové v nejstarší kategorii (2006 a starší) . Závod proběhl v příjemném prostředí sportovní školy s dobrým zázemím pro gymnastický sport, děvčata zde nasbírala nejen cenné zkušenosti, ale navázala i nové přátelské vztahy s dalšími kluby.

        

 

  V neděli 4.listopadu  děvčata zamířila do Pardubic na memoriál Blanky a Verunky Horákové, kde plánovala vyzkoušet si závodní sestavy na MČR družstev II. ligy. Po večerním pozdním návratu z Polska a brzkém ranním vstávání, se děvčata zkoncentrovala a Michaela Janků i s pádem na bradlech skončila  v kategorii III. – ročník 2009 na prvním místě a Jitka Machytková byla čtvrtá. Tato děvčata měla upravenou kategorii se sníženým počtem prvků na bradlech. V nejmladší kategorii I. -ročník 2011 a mladší, která na lize startovat nebude, si po nezdarech na bradlech čtvrtou příčku vybojovala Markétka Hermannová.

Ligové sestavy ve své kategorii – 2.ligy  ročník 2007 – 2009, předvedla Sabina Žandová a obsadila  druhé místo, Lenka Machytková třetí a Kateřina Friedlová čtvrté místo. V další kategorii – 2.ligy ročník 2006 a starší získala první místo  Klára Peterková. Organizátoři vyhlásili i soutěž družstev, kde Šumperk skončil na krásném druhém místě ve složení Markétka Hermannová, Sabina Žandová a Klára Peterková.

Výsledky:  Zde

foto galerie: