Mistrovství České republiky VS 2018

 Znojmo – Ve dnech 23. – 24.6. 2018 město Znojmo uspořádalo mistrovství ČR ve sportovní gymnastice pro mladší a starší žákyně kategorie A a pro všechny stupně kategorie B. Organizátoři si dali záležet, a připravili moc pěkný závod. Děvčata našeho klubu zde potvrdila své kvality a připravenost. V sobotu nastoupila do závodu kategorie VS2A (starší žákyně). Jako první se představila Anna Paraska, která se na závod po pátečním tréninku zkoncentrovala a předvedla krásné sestavy zejména na kladině a akrobacii. Její výkon stačil na 36. místo.

Ve druhém sledu nastoupily ostatní gymnastky našeho oddílu. V konečném součtu čtyřboje můžeme být pyšní na Lenku Machytkovou, ta potvrdila roli favoritky a ze Znojma si odváží titul MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY 2018 kategorie VS2A (starší žákyně)

 

I její sestra Jitka se na závod připravila výborně a velmi zdařile provedené sestavy jí pomohly k pátému místu. To že jí od třetího místa dělily pouhé tři desetinky bodu tak svědčí o poctivé přípravě všech závodnic a tak jejich výkony byly vyrovnané a odstupy minimální.

Další naší nadějí byla Michaela Janků a Marie Paraska, ty ale bohužel zaznamenaly ve svých sestavách pád a tato hrubá chyba je posunula daleko od medailových pozic. Míšu na 28.místo a Marušku na 44.místo.

V neděli závod pokračoval kategorií VS1A ( mladší žákyně ). Do závodu se postupovalo na základě výsledků krajského přeboru. Z Olomouckého kraje bodový limit pro účast na MČR splnila pouze jediná závodnice Markétka Hermannová. Ve startovním poli patřila k těm nejmladším a tak zabojovala a bylo z toho krásné desáté místo.

 

 

 

Odpoledne proběhl závod juniorek a žen v kategorii B.

Naše zástupkyně kategorie VS5 B (Juniorky B) Adéla Osladilová se také kvalifikovala pouze na základě postupového klíče. Kdy si jako vítězka oblastního přeboru mohla přivlastnit jediné přidělené postupové místo pro Olomoucký kraj. A se svými fanoušky se mohla radovat ze sedmnáctého místa.

Všem moc děkujeme za podporu, ale největší dík patří závodnicím, které spoustu času věnují přípravě a trenérkám za pevné nervy a nasazení pro tento krásný sport.

Výsledky zde

foto P. Hermann