Mimi pohár Brno

První aprílový den se naše nejmladší členky v etapách vydaly do jihomoravské metropole, aby poměřily síly s gymnastkami jižní Moravy. Hostitelem Mimi poháru byl brněnský klub sportovní gymnastiky KSG Moravská Slavia Brno. Na programu byl dvojboj kladina a prostná. Nejmladší gymnastky měly přizpůsobený závodní program dovednostem přiměřeným věku. Kladina byla rozšířena z deseti cm na dvacet. Děvčata ročníku 2015 a 2014 už závodila dle FIG. Šumperskému klubu se podařilo obsadit všechny tři kategorie.

V nejmladší kategorii holčičky 2017 a mladší se  poprvé představila Klára Snášelová. Klárka trénuje třikrát týdně 2 hodiny a závodní gymnastice se aktivně věnuje od února. Sestavy zvládla na výbornou a zaslouženě si z Brna, z prvního závodu,  odváží bronzovou medaili.

Ve druhé kategorii, děvčata narozená 2016, závodila Karolína Štefková. Kája dnes zabojovala, a i když zapomněla prvek na kladině,  nic nestálo v cestě, aby si z Brna odvezla zlatou medaili. Zejména sestava na prostných se jí vydařila a soupeřkám na tomto nářadí utekla téměř o celý bod.

Ve třetí kategorii  se představila děvčata narozená 2014 – 2015. Mladší děvčata  poprvé poměřila síly s děvčaty o rok staršími. V této kategorii  měl Šumperk nejpočetnější zastoupení. V první šestici vyhlašovaných závodnic jméno oddílu zaznělo 4x. Nádhernou a bezchybnou kladinou si zlato vybojovala Adéla Jurásková, třetí byla Viktorie Peduzzi, čtvrtá Ester Evjáková, šestá Terezie Paraska, 9. místo patřilo Tereze Štěpánkové a 11. místo Kateřině Stromšíkové.