Malá cena Brna

Gymnastky GK Šumperk zahájily novou sezonu

 

gk-sumperkPrvní prověrka šumperských gymnastek proběhla v Brně 2.10. 2016 na závodě pod názvem Mimi-pohár 2016. Soutěžilo se ve dvojboji: kladina a prostná. Závodnice zařadily do sestav nové prvky a zúročily tak prázdninovou přípravu na novou sezónu. Závodilo se ve třech kategoriích: ročník 2010 a mladší, 2009 a 2008-2007…

 

 

V první kategorii jsme zastoupení neměli, ale ve druhé již tři závodnice. Zásluhou Lenky Machytkové to hned zacinkalo, kdy téměř bezchybným výkonem jsme získali kov nejcennější. Její sestra Jitka skončila na nepopulárním čtvrtém místě a Michaela Janků skončila sedmá, pro kterou to byl teprve třetí závod v její kariéře.

lenka-machytkova-1-misto

 

V poslední nejpočetnější kategorii jsme měli 5 zástupkyň. Nejzkušenější Kateřině Friedlové a Sabině Žandové se závod příliš nevydařil. Obě zaznamenaly pád z kladiny, ale na akrobě předvedly pěkné skokové řady, a tak Kateřina skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá a Sabina šestá. Zato mladší oddílové kolegyně předvedly pěkné a vyrovnané výkony, které Anně Parasce stačily na krásně 15. a její sestře Marušce na 16. místo. Po tříměsíčním výpadku z důvodu složité zlomeniny lokte se závodu zúčastnila Amélie Diňová a obsadila krásné 24. místo. Amálce držíme pěsti v jejím zotavování a přejeme mnoho gymnastických úspěchů.

???????????????????????????????