26. ročník Memoriálu Petry Urbáškové

Za mimořádných podmínek se v sobotu 20.6.2020 sjely do Šumperka spřátelené kluby sportovní gymnastiky. V gymnastické tělocvičně na Sluneční se uskutečnil 26. ročník memoriálu Petry Urbáškové. I přes přísná opatření a omezený vstup závodnic a veřejnosti se trojboje zúčastnilo téměř 80 gymnastek ročníku narození 2004 až 2014.

Zúčastnila se děvčata z oddílů: TJ Sokol Moravská Ostrava 1, Gymnastika Zlín, TJ Loko Pardubice, KSG SK Přerov, SKUP Olomouc, TJ Prostějov a domácí klub GK Šumperk.

V době uzavření tělocvičen a karantény tréninky probíhaly na dálku, v domácím prostředí. Později děvčata využívala v malých skupinách venkovní veřejná hřiště, kde si zvyšovala fyzickou kondici.

Po znovuotevření tělocvičen navázala na klasický tréninkový cyklus a během měsíce se většina vrátila ke svým sestavám. Pokusila se o nácvik nových prvků, které zařadily do sestav.

Domácím závodnicím se dařilo, a při vyhlašování to cinkalo. Trenérky byly s výkony svých svěřenkyň spokojeny, a tak mají po zásluze měsíční půst před nadcházející sezónou. Ta bude náročná, ale děvčata svým přístupem a podporou trenérek vše zvládnou.

Závodilo se ve čtyřech věkových kategoriích.

V kategorii I (roč. nar. 2013 a mladší) zvítězila domácí závodnice Lucie Paraska. Na stupně vítězů ji doprovázela Sofie Hofschneiderová, ta brala pohár za 3. místo. Ani nejmladší domácí závodnice se neztratily: Jurásková Adéla 5. místo, Viktorie Peduzzi 6. místo. Další umístění závodnic GK Šumperk v této kategorii: 9. Mikulová Gabriela, 10. Paraska Tereza, 11. Řezníčková Karolína, 14. Petrová Patricie.

V kategorii II (roč. nar. 2011,2012) si nejlépe z pořádajícího klubu vedla Markéta Hermannová, po předvedení svých sestav si vybojovala krásné 2. místo. V závodě se dařilo také mladinké Klaudii Ďulíkové – 10. místo. Další umístění domácích: 13. Svobodová Ivana, 14. Směšná Adriana, 16. Langerová Eliška.

Kategorii III. (2009,2010) ovládla svým skvělým výkonem Lenka Machytková. Lenka si vyskočila na stupně vítězů pro první místo. Stříbrná medaile patřila její oddílové kolegyni Michaele Janků. Barbora Grežová skončila na 14. místě. V této kategorii se předvedla také Tereza Langerová – 21. místo.

V nejstarší kategorii kategorii III. (2008 a starší) se už bylo opravdu na co dívat. Děvčata předváděla dvojná salta, salta s vruty… Nejlépe si vedla odchovankyně domácího klubu Klára Peterková, která se nyní připravuje v Prostějově. Na druhý stupínek ji doprovodila její kamarádka Kateřina Friedlová z GK Šumperk. Skvělé výkony předvedly i ostatní závodnice GK Šumperk: 5. Žandová Sabina, 6. Paraska Marie, 9. Paraska Anna, 10. Diňová Berenika, 14. Diňová Amélie, 26. Hvižďová Julie.