Memoriálu R. Pauly a O. Šišky

memorialr_paulyo_sisky2Gymnastický klub Šumperk ve dnech 12. – 13. listopadu pořádal již 42.ročník myslím nejstaršího gymnastického závodu u nás, Memoriálu R. Pauly a O. Šišky. Na tomto populárním mezinárodním závodu ve sportovní gymnastice žáků začínala svou sportovní kariéru i řada českých, slovenskýcha polských reprezentantů Závod je soutěží družstev (2+1) i jednotlivců. Letos se přijeli zazávodit gymnasti z 13 oddílů a opět k nám zavítali  závodníci ze Slovenska a to z Košic, Prešova a Bánské Bystrice a z Polska přijeli gymnasti oddílu Korona Krakow.   kategorii mladší žáci(- r. 2005 a mladší) do závodu nastoupilo celkem 11 družstev. Šumperk měl v této kategorii družstva dvě. Družstvo GK Šumperk A, které tvořili gymnasti Jakubík , Skýva a Wagner v tomto složení dosáhli na pěkné 6.místo . Druhé družstvo GK Šumperk B, kde zacvičili Nevrkla a Spiller obsadili místo jedenácté. Za jednotlivce se v konkurenci 28 závodníků nejlépe umístil Wagner Jakub (15.místo), Skýva David (16.místo), Nevrkla Matouš (22. místo) Spiller Maxmilián (26. místo) Jakubík Lukáš, který se ještě zotavuje po zranění a vypustil cvičení na prostných (28 . místo). memorialr_paulyo_siskyslideshow_mensivclanku

Za kategorii starší žáci – r. 2002 a mladší závodil za GK Šumperk pouze Švejkovský Jakub a obsadil 9. místo v konkurenci dvaceti gymnastů. Do nedělního finále postupovalo 6 nejlepších závodníků na jednotlivých nářadích (max. 2 z klubu). Z mladších žáků se probojoval do finále pouze Jakubík Lukáš a to na nářadí – hřib, v konkurenci hlavně závodníku ze Slovenska nezaváhal a obsadil 2.místo.

img_20161113_104223Jakub Švejkovský v kategoii starší žáci se probojoval do finále na více nářadích: kůň, kruhy, hrazda – na všech ale obsadil 6. místo. Štěstí se na něj usmálo, až na bradlech tam předvedl svou převahu nad soupeři a obsadil 2. místo.

Výsledky zde

img_20161113_103945

OLDŘICH ŠIŠKA 2.7. 1904 – 8.12. 1989 Byl to cvičitel a trenér dívek i chlapců, předseda oddílu v Šumperku,  ředitel sportovní školy dorostu, předseda okresní sekce a hlavní trenér založené sportovní základny a držitel diplomu a odznaku I.stupně za rozvoj československé tělovýchovy.  Oldřicha Šišky zemřel v předvečer XIX. ročníku Memoriálu Rudolfa Pauly

RUDOLF PAULA 15.12. 1919 – 3. 9. 1971 předseda okresního svazu SG, člen předsednictva ústředního svazu SG, člen POV ČTO, hospodář Horské služby, sportovní dopisovatel a držitel tělovýchovného vyznamenání II.stupně.