Nominační závod juniorek na OLYMPIC HOPES CUP 2019

Velký úspěch v juniorské kategorii zaznamenala gymnastka Klára Peterková, když se dobře chopila zajímavé šance. Ta pro ni nastala (shodou okolností v den jejích narozenin) 9.11. 2019 v tělocvičně TJ Sokol Kampa Praha na nominačním závodě, kterého se zúčastnilo celkem 15 juniorek ve věku 13-15 let, kde hlavním cílem všech závodnic bylo vybojovat si místo v šestičlenném týmu ČR pro OLYMPIC HOPES CUP 2019. Jedná se o  prestižní soutěž mladých gymnastů z celého světa, který bude ve dnech 28.-30.11.2019 hostit SPORTPARK Liberecdo kterého jsou letos přihlášeny týmy ze 17 zemí.


 Klára Peterková reprezentující stále GK Šumperk patřila k nejmladším v juniorské kategorii. Vzhledem k tomu, že starší soupeřky hodně chybovaly, měla šanci a té patřičně využila. Bodový zisk (43,80) za předvedené sestavy ji vynesl na pěkné 6.místo. Tento výsledek ji stačil k tomu, aby si zajistila místo v reprezentačním týmu ČR.


 

O nejlepší možný výsledek a dobré umístění se tedy letos pokusí tým závodnic ve složení: Trnková Lucie a  Fraňková Marta (Sokol Brno I), Maříková Lucie (TJ Bohemians Praha), Kaplanová Nela Tereza (AC Sparta Praha), Hálová Daniela (T.J. Sokol Kampa Praha) a naše Klára Peterková (GK Šumperk). Držme jim všem palce, bude to náročný závod.