MČR LIGA DRUŽSTEV – sportovní gymnastika žen 2018

Podzimní sezóna pro členky GK Šumperk byla velice náročná a děvčata musela zvládnout celou řadu závodů konaných v tuzemsku, ale i zahraniči a k tomu se připravit na MČR družstev. Mistrovství ČR předcházel krajský přebor a kromě postupu do II. ligy oddíl získal několik titulů přebornic Olomouckého kraje.

MČR ligy družstev se konalo v Praze Černošicích. Organizátoři pořádali nejvyšší soutěž v ČR již podruhé v hale Věry Čáslavské. Tentokrát závod proběhl bez větších problémů a bylo se opravdu na co koukat. V sobotu kolem oběda započala mistrovství soutěž družstev z I. ligy, poté jej vystřídala extraliga a v neděli se představila družstva II. ligy.

MČR II. liga družstev– Zde mělo město Šumperk své reprezentantky – družstvo ve složení : Klára Peterková, Sabina Žandová, Kateřina Friedlová a Lenka Machytková, patřilo k favoritkám této soutěže. Děvčata zařadila do svých sestav spoustu nových prvků, zejména na bradlech, prostných a kladině. Závod to byl náročný, gymnastky nastoupily až v druhém sledu jako pátá skupina a musely tady čekat než jejich soupeřky odcvičí na prvním nářadí. Dlouhá přestávka mezi rozcvičením a samotnou soutěží zanechala své stopy, což se po zdařeném přeskoku  projevilo na bradlech. Všechna děvčata bohužel předvedla své náročné sestavy s bodovými srážkami za chybné provedení nebo pád a to je připravilo o umístění na cenných stupních. Náš klub si z této vrcholné soutěže odváží nepopulární bramborovou medaili ( zisk 130,75 bodů)

Stupně vítězů obsadila  družstva T.J. Sokol Brno I A ( 138,75 bodů ) , T.J. Sokol Brno I B ( 135,15 bodů ) a T.J Sokol Mosavská Ostrava 1 (132,2 bodů )

V hodnocení jednotlivkyň čtyřboje obdržela Klára Peterková třetí nejlepší bodový zisk v závodě ( 45,75 bodů), Kačka Friedlová – 12 ( 43,5  bodů), Sabina Žandová – 24 ( 40,90 bodů ) a Lanka Machytková – 37 ( 39,05 bodů ).

Děvčatům a trenérům gratulujeme a přejeme hodně sportovního štěstí.