Jesenio Cup Šumperk 2018

Ve dnech 5. a 6. října se v Šumperku konal závod Jesenio Cup,  pořádaný oddílem TJ Šumperk – sportovní gymnastika. Náš oddíl na něj přijal pozvání spolu se zahraničními kluby z Budapešti, Krakowa a Nysy

Závod byl letos rozdělen do dvou dnů. V pátek 5. října se nám představila začínající děvčata. GK Šumperk vzorně reprezentovala Markétka Hermannová, která ve své kategorii 2011 zvítězila a v kategorii 2009 – začínající děvčata  pro oddíl získala 2. příčku Valerie Navrátilová.

V sobotu k trojboji nastoupila zkušenější děvčata. V kategorii 2009 to zacinkalo hned dvakrát a to zásluhou Lenky Machytkové, která zvítězila před svoji týmovou kolegyní Michaelou Janků a Jitka Machytková byla šestá. V kategorii 2007 a starší : 1.místo získala Klára Peterková, 3.místo patřilo Kateřině Friedlové a jen s těsným odstupem 0,11 setin bodu za ní skončila na 4. místě Sabina Žandová.

á.