ZLATÝ MEMORIÁL PETRY URBÁŠKOVÉ!

Obrázek25 Šumperk – Na domácí půdě se v sobotu 2. května předvedla většina závodnic Gymnastického klubu Šumperk. Nejlepší šumperský oddíl pořádal již 21. ročník Memoriálu k uctění památky bývalé sportovní gymnastky Petry Urbáškové, která tragicky zahynula před dvaadvaceti lety.

Tradiční mezinárodní závod po velkolepém loňském ročníku neztratil na kvalitě a malá gymnastická tělocvična při Základní škole Sluneční opět praskala ve švech. Pozvání přijaly nově i oddíly z Banské Bystrice a polského Zabrze, kde sídlí mimo jiné i polské středisko gymnastické olympijské přípravy.

Rozrůstající základna GK byla vidět ve výkonnostní i početní převaze mezi osmdesáti závodnicemi z celé České republiky, Slovenska i Polska.

Sobotní závod byl rozdělen do tří věkových kategorií a hned v té první zacinkaly pro GK dvě medaile. Kategorie děvčat narozených v roce 2007 a později předepisovala povinné sestavy na bradlech, kladině a prostných, které nejlépe zvládla bezchybným výkonem Sabina Žandová. Její oddílová kolegyně Kateřina Friedlová brala v konkurenci 29 závodnic bronz. Elitní desítku ještě uzavřela Bára Pražáková. Šumperské začínající gymnastky narozené v roce 2008 a 2009 se také statečně bily se silnou konkurencí zkušenějších děvčat, ale ve výsledkové listině to zatím stačilo jen na závěrečné příčky. 24. místo obsadila Lenka Machytková, 25. Amélie Diňová, 26. Anna Paraska, 27. Marie Paraska 28. JulieMachytková a 29. Jitka Machytková.

Ve druhé kategorii předváděly závodnice narozené v letech 2006 – 2003 volné sestavy. I po nezdaru na prostných zvítězila se solidním náskokem na slovenskou závodnici domácí Eva Kubíčková. Mezi 40 gymnastkami se neztratila ani Agáta Kněžková (7. místo), Adéla Osladilová (10. místo), Klára Peterková (15. místo) a Julie Hvižďová (16. místo). Další umístění šumperských: 32. Šárka Pavelková, 35. Adriana Vavrečková, 36. Štěpánka Kochwasserová, 37. JulieTalandová, 38. Eliška Kubíčková, 39. Kateřina Hildebrantová.

Vrcholem 21. ročníku Memoriálu byl opět odpolední závod juniorek a žen, kde mohli diváci vidět nejlepší sportovní výkony dne. Třetí kategorie byla otevřená pro všechna děvčata narozená v roce 2002 a dříve. A i když šumperskáVeronikaVeselá patřila k nejmladším, zvítězila s náskokem 1,4 bodu na ostravskou závodnici a dotáhla tak k dokonalosti a spokojenosti trenérek šumperskou sbírku tří zlatých medailí.

U zmíněných čtyř medailí ale nezůstalo a úspěch z vloženého závodu družstev na sebe nenechal dlouho čekat! U šumperského Memoriálu se již stalo tradicí, že dívky nebojují pouze o individuální umístění, ale známky nejlepší závodnice z každé kategorie se sčítají do výsledného hodnocení družstva.

Letos nebylo pochyb o tom, že po třech vítězstvích si GK Šumperk připíše i to v kategorii družstev ve složení Žandová, Kubíčková a Veselá. Na druhém místě skončil tým TJ Prostějov a na třetím GK ŠK UMB Banská Bystrica.

V neposlední řadě Gymnastický klub Šumperk děkuje za stálou podporu městu Šumperku a dalším sponzorům, kteří se velkou mírou podíleli na zdárném průběhu letošního ročníku. Budeme rádi, když nám zachováte přízeň! 😉