Závod Gymnastická mimina v Prostějově a Velká cena Hradce Králové

Prostějov – každoročně pořádaný prostějovský závod Gymnastická mimina přinesl tentokrát závodnicím GK Šumperk dvě medaile!

Dvojboj na bradlech a kladině byl vypsán pro dvě věkové kategorie dívek i chlapců. V kategorii pro závodnice narozené v roce 2009 a mladší byly favoritkami na medailová umístění šumperské sestry Machytkovy. Pády z kladiny je ale v celkovém hodnocení odsunuly až na konec první desítky. Kvarteto nejmladších z GK Šumperk tedy dopadlo následovně: 7.  Machytková Lenka, 9.Machytková Jitka, 10. Jakubíková Karolína a 12. Janků Michaela.

V druhé a obtížnější kategorii se rovnaly gymnastky narozené v roce 2008 a 2007. Suverénně nejvyšší obtížnost letos předvedly závodnice GK Šumperk Friedlová Kateřina a Žandová Sabina. Nevyzpytatelná deset centimetrů úzká kladina ale našim děvčatům nepřála a nezdary odsunuly Friedlovou na 8. místo a Žandovou na 16. Paraska Anna skončila na 19. místě a Paraska Marie na 21.

Závod druhé kategorie ale pokračoval nominací do finále na jednotlivých nářadích, kde si Šumperačky s přehledem zajistily účast na bradlech. Mezi šesti nejlepšími sestavami zvítězila Kateřina Friedlová a Sabina Žandová skončila stříbrná.

img_2867 Hradec Králové – již 49. ročník silně obsazené Velké ceny Hradce Králové se konal letos v sobotu 16. dubna.

Nejlépe umístěná závodnice z oddílu tvořila v každé kategorii známku, která se započítávala do celkového umístění v soutěži družstev. Šumperskému družstvu ve složení BerenikaDiňová, Adéla Osladilová a Veronika Veselá stačil bodový zisk na pěkné sedmé místo mezi výbornými českými i moravskými kluby.

Další umístění GK Šumperk

Kategorie mladší žákyně: 19. Diňová, 26. Friedlová, 28. Peterková, 33. Žandová. Kategorie starší žákyně: 6. Osladilová. Kategorie juniorky: 5. Veselá.

Napsala Martina Vavroušková Konopová